Naujienos

Svetainė paleista:
2004 m. vasario 2d.

 

JGM – Respublikinė Jaunųjų geografų mokykla

 

Kontaktai:

E-paštu:svajunejgm@gmail.com

Paštu:  Studentų g. 39

Regioninės geografijos katedra

Dr. R. Krupickui

LT-00803, Vilnius

Skambinkite: 862935097 , 867140987 Svajūnei

Daugiau informacijoswww.jgm.lt

 

JGM – tai jaunųjų geografų mokykla, įkurta 1986  metais ir sėkmingai egzistuojanti jau bemaž 20 metų. Šios mokyklos idėjos sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas – Vilniaus pedagoginio universiteto regioninės geografijos katedros docentas, dr. Rimantas Krupickas.

Pagrindinis JGM tikslas – suburti geografija besidominčius moksleivius iš visos respublikos, plėsti jų geografinį akiratį, suteikti naujų (ne tik geografinių) žinių, ugdyti (ne tik) geografinius, (bet ir) asmeninius, socialinius, komunikacinius, darbinės veiklos, išgyvenimo lauko sąlygomis ir kitus gebėjimus,  turiningai užimti  moksleivių laisvalaikį, padėti  pasiruošti  studijoms VU, VPU, KU geografijos studijoms (baigusiems JGM ir turintiems jos baigimo pažymėjimą taikomos lengvatos).

JGM moksleiviai renkasi į keturias stovyklas per metus: žiemos, pavasario, vasaros ir rudens. Visos stovyklos organizuojamos moksleivių atostogų metu. Be to, vasaros, rudens ir pavasario ekspedicijos vyksta skirtingose, įvairiapusiškai įdomiose, unikaliose Lietuvos vietose (Birštone, Šilutėje, Nemirsetoje, Biržuose, Trakuose, Dusetose, Dubingiuose ir kt.). Žiemos stovykla tradiciškai rengiama Vilniuje. Jos metu vyksta daugiau teoriniai (tačiau, žinoma, yra ir praktinių) užsiėmimai Vilniaus pedagoginiame universitete, susipažįstama su Vilniumi ir jo apylinkėmis. Visų stovyklų metu su JGM moksleiviais dirba VPU geografijos katedrų dėstytojai, Lietuvos hidrometvaldybos, Lietuvos geografijos ir geologijos instituto darbuotojai, mokslininkai, žymūs geografai ir keliautojai, geografijos mokytojai ir VPU studentai. Kaip jau minėta, visų stovyklų metu vyksta teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, atliekami įvairūs aplinkos tyrimai, organizuojamos viktorinos, konkursai, vakaronės, pirmakursių krikštynos, susitikimai su žymiais žmonėmis.

Jaunieji geografai į mokyklą priimami baigę 8 klases, vasaros atostogų metu (paprastai birželio mėn. pabaigoje – liepos mėn. pradžioje) vykstančioje 8 dienų stovykloje. Šiais metais vasaros stovykla organizuojama Asvejos regioniniame parke. Norėdami įsijungti į jaunųjų geografų gretas, siųskite elektroninį ar paprastą laišką, nurodydami savo vardą, pavardę, tikslią gyvenamąją vietą, mokyklą, kurioje mokotės ir jos adresą, savo ir mokyklos telefono numerius.

© UAB Penki Kontinentai 2004. Visos teisės saugomos. Webmaster