Vyriausybė jungs keturias jaunimo neformaliojo švietimo įstaigas

vyriausybe nusprendeVyriausybė vasario-kovo mėnesių sandūroje nusprendė sujungti keturias jaunimo neformaliojo švietimo įstaigas. Tą padarius, planuojama panaikinti apie trečdalį iš maždaug 200 šiose įstaigose esančių darbuotojų etatų.

Ministrų kabineto sprendimu Lietuvos jaunimo turizmo, Lietuvos jaunųjų gamtininkų, Lietuvos mokinių ir studentų sporto bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrai bus reorganizuoti ir sujungti į naują juridinį asmenį – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą.

Dabartinio Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro bazėje įsikursianti nauja įstaiga turėtų tęsti pradėtus projektus ir plėtoti naujas veiklos kryptis – pilietinį, meninį ir kultūrinį, sveikatos ir saugos ugdymą, stiprinti pedagoginį kolektyvą.

Svarstant klausimą Vyriausybėje, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sakė, kad tokiu veiksmu norima atsisakyti “perteklinių ir besidubliuojančių ūkinių ir finansinių išlaidų”.

“Kaip iliustracija, per šias organizacijas iš 190 darbuotojų yra bent 16 buhalterių, keturi direktoriai, bent po vieną pavaduotoją. (…) Bet galiu prieš jus atsakingai pasakyti, kad funkciškai, turinio prasme tai, kas yra daroma, nebus niekaip siaurinama, kaip tik leis turėti geresnę koordinaciją”, – kalbėjo ministras.

Jis teigė galintis “tik dėl vieno apgailestauti – kad tik dabar tokį sprendimą teikiame”.

G.Steponavičiaus teigimu, ruošiamasi naikinti maždaug trečdalį etatų. Esą tai bus ūkio darbuotojai ir aptarnaujantis personalas.

“Nei pastatų pardavinėjimo, nei žmonių, kurie dirba profesionaliai ir kūrybiškai, tai nepalies. Be abejo, ne paslaptis, bent trečdalį etatų iš nepilnai 200 tikrai ketiname mažinti, bet pirmiausia tai yra ūkinės ir aptarnaujančios tarnybos”, – kalbėjo jis.

Anot Ministro pirmininko tarnybos, steigiant naują centrą, bus išsaugota unikali reorganizuojamų centrų ugdomoji bazė, kurią bus galima tikslingiau panaudoti vaikų ir jaunimo reikmėms. Dabartinėse centrų patalpose ir kitose erdvėse po reorganizacijos, žadama, ir toliau veiklą tęs būreliai, neakivaizdinės mokyklos, bus organizuojamos ekskursijos, edukacinės programos ir kiti projektai.

Reorganizavus keturis centrus, daugiau negu trečdaliu sumažės skiriamų lėšų poreikis. Labiausiai sumažės valdymo, finansų ir ūkio sferos darbuotojų skaičius. Sutaupytas lėšas bus galima skirti tiesioginiam moksleivių ugdymui. Pernai šioms įstaigoms išlaikyti buvo skirta per 6 mln. litų.

Straipsnio šaltinis: bernardinai

Share This Post

Rašyti komentarą