Didžioji dalis moksleivio krepšelio – pravalgoma

vadoveliai24Į Lietuvos tėvų forumą susibūrę mokinių tėvai įsiprašė būti priimami Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete, kurį ketina paraginti, kad būtų inicijuojamas moksleivio krepšelio lėšų naudojimo metodikos pakeitimas. Tėvai įsitikinę, kad didžioji pinigų dalis nukeliauja mokytojų algoms ir „pravalgymui“.Taip pat komunaliniams mokesčiams, stogams lopyti ir panašiai, o pedagogų kvalifikacijai kelti, vadovėliams pirkti tenka trupiniai, todėl švietimo kokybė esą vis prastėja.

Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas Audrius Murauskas tvirtina, kad 2001-aisiais sugalvotas krepšelis iš viso yra blogis, tačiau jeigu jo neketinama naikinti, tai tegul bent jau būna keičiama jo panaudojimo metodika.

„Ilgą laiką Lietuvos tėvų forumas tvirtino, kad krepšelis yra blogai. Didžiausias šokas buvo sukeltas tada, kai mes supratome, kad krepšelis sukurtas tik tam, kad būtų susidorojama su kaimo mokyklomis. Šiandien tas buldozeris jau pravažiavęs“, – tvirtino A.Murauskas. Be to, jo teigimu, krepšelio įvedimas tarp mokyklų skatina nesveiką konkurenciją.

Anot jo, daugiau nei 95 proc. moksleivio krepšelio lėšų mokyklos skiria pedagogų darbo užmokesčiui, psichologinei ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti, ir vos keli procentai lieka vadovėliams, pedagogų kvalifikacijai kelti, neformaliam mokinių ugdymui bei kitoms reikmėms. Forumo nariai tvirtina, kad šiemet liberalizavus krepšelio lėšų naudojimą vaikų išsilavinimas dar labiau kentės, nes mokyklos, pavyzdžiui, vadovėliams pirkti ar popamokinei veiklai gali nebeskirti nė cento.

Anot asociacijos prezidento Remigijaus Jokubausko, 75 proc. pradinių klasių ir 78 proc. 5-10 klasių moksleivių mokosi iš vadovėlių, išleistų iki 2003 metų ir 2003-2008 metų. Tuo tarpu pagal Pradinio ir pagrindinio bendrojo ugdymo programas vadovėliai turėtų būti atnaujinami kas ketverius metus.

„Negana to, šiemet 12 mln. litų skirta moksleivių planšetiniams kompiuteriams pirkti ir nė lito – jų turiniui kurti“, – pridūrė R.Jokubauskas.

A.Murauskas priminė, kad Valstybės kontrolė yra nustačiusi, jog dažnai moksleivio krepšelio lėšos naudojamos iš viso ne pagal paskirtį: pavyzdžiui, ūkinėms reikmėms. Todėl Lietuvos tėvų forumo nariai šią savaitę Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą bandys įtikinti, kad būtų sudaryta darbo grupė, kuri svarstytų, kaip reikėtų pakeisti moksleivio krepšelio lėšų naudojimo metodiką.

Parengta pagal dienraštį “Respublika”

Share This Post

Rašyti komentarą