Lietuva – viena iš 10-ies pasaulio ekologinio ir etinio turizmo krypčių 2013-iesiems

Ekologinis turizmas LietuvojeKur keliauti, jei norite praleisti itin mandagias, malonias ir ekologiškas atostogas? Keletą idėjų jums siūlo turistinis portalas „Ethical Traveler“, kuris skelbia 10 geriausių etinio ir ekologinio turizmo krypčių. Jos išrinktos kasmetinio nuomonių tyrimo metu. Šiame pasauliniame sąraše yra ir Lietuva.

Į „The World‘s 10 Best Ethical Destinations“ sąrašą 2013-iesiems įėjo 10 turistinių krypčių besivystančiose šalyse, palaikančiose ir vystančiose ekologinį ir draugišką gamtai turizmą, skelbiama Ethicaltraveler.org pranešime.

Geriausiųjų dešimtukas, į kurį patariamą nuvykti visiems, mėgstantiems natūralumą ir gamtą, yra toks: Lietuva, Latvija, Barbadosas, Gana, Žaliojo Iškyšulio salos, Kosta Rika, Mauricijus, Palau, Samoa ir Urugvajus.

Teigiama, jog šiame sąraše lyderių nėra, visos 10 krypčių yra lygiavertės.

Pasaulio šalys vertinamos pagal keletą pagrindinių kriterijų: ekosistemų palaikymas, gamtinės ir kultūrinės vertybės, politinės teisės, žiniasklaidos laisvė, moterų lygiateisiškumas ir netradicinės orientacijos žmonių teisių paisymas.

Štai, pavyzdžiui, Lietuva, kartu su Latvija, Kosta Rika ir Urugvajumi, įvertintos aukščiausiais balais aplinkosaugos srityje. O Žaliojo Iškyšulio salos ir Palau geriausiai įvertintos už žmogaus teisių paisymą ir žiniasklaidos laisvę.

Šaltinis: 15 min.
Share This Post

Rašyti komentarą