Kaip gyvena ir kur miega pasaulio vaikai

vaikaiFotografas Džeimsas Molisonas (James Mollison) apkeliavo pasaulį, kad pamatytų kaip gyvena vaikai iš įvairių šalių ir kur jie miega. Tačiau rezultatai – gana sukrečiantys, kadangi dauguma vaikų gyvena neturtingai.

Dvylikametis Laminas iš Senegalo, miega viename kambaryje su dar keliais berniukais. Jų lovos yra tokios prastos, kad vietoj jų kojų, vaikai naudoja plytas. Laminas mokosi ūkininkų mokykloje ir laisvalaikiu mėgsta žaisti futbolą.

Tzvikai yra 9 metai ir jis gyvena Beitare, Izraelyje. Tzvika dalinasi savo kambarį su broliais ir seserimis. Kadangi televizija, laikraščiai, bei sportas yra uždrausti, laisvalaikį jis leidžia žaisdamas religinius žaidimus, o užaugęs svajoja tapti rabinu.

Džeimis yra devynerių. Kartu su savo šeima jis gyvena dangoraižyje Penktojoje aveniu, Niujorke. Džeimis svajoja tapti advokatu kaip ir jo tėvas, todėl eina į prestižinę mokyklą, o laisvu laiku lanko plaukimo pamokas ir dziudo.

Septynmetė Indira su šeima gyvena Nepale. Jų namuose yra tik vienas kambarys, kuriame vaikai turi didelį čiužinį. Indira atsikelia anksti ryte ir dirba šešias valandas per dieną. Ji taip pat lanko mokyklą ir svajoja tapti šokėja.

Ketverių Kaye su tėvais gyvena mažame bute Tokijuje, Japonijoje. Jos kambarys pilnas drabužių ir žaislų. Kaye turi 30 suknelių ir paltų, 30 porų batų ir daugybę perukų. Užaugusi ji norėtų tapti karikatūriste.

Douhai yra 10 metų. Kartu su didžiule savo šeima, ji gyvena Palestinos pabėgėlių stovykloje Hebrone, Vakarų pakrantėje. 1996 metais jos brolis, atakuodamas izraeliečius, nužudė 23 civilius ir nusižudė pats. Ateityje Douha norėtų būti pediatre.

Džasminai yra 4 metai. Kartu su tėvais ir trimis broliais ji gyvena Kentukyje, Amerikoje. Džasmina dalyvavo daugiau kaip 100 grožio konkursų. Laisvalaikiu ji repetuoja su asmeniniu treneriu, o užaugusi svajoja būti roko žvaigžde.

Benamis berniukas iš Romos ir jo šeima, gyvena lauke ant čiužinio. Šeima atvyko iš Rumunijos ir įsikūrė privačiose valdose, tačiau buvo išprašyti policijos. Berniuko tėvai plauna mašinų stiklus, kadangi negali gauti legalaus darbo.

Devynmetis Dongas su didžiule šeima gyvena Junane, Kinijoje. Jis mėgsta rašyti ir dainuoti, o vakarus leidžia darydamas namų darbus ir žiūrėdamas televizorių. Užaugęs Dongas norėtų tapti policininku.

Aštuonerių Roathy iš Kambodžos gyvena sąvartyne. Jo čiužinys pagamintas iš senų padangų. Kiekvieną rytą jis keliasi 6 valandą ir eina ieškoti tuščių skardinių bei plastmasinių butelių, kuriuos galėtų parduoti. Roathy valgo tik vieną kartą per dieną.

Thais yra 11 metų. Su šeima ji gyvena Rio de Žaneire, kvartale, kur vyksta gaujų karai ir prekyba narkotikais. Thais norėtų tapti modeliu.

Penkiolikmetė Nantio yra šiaurinės Kenijos, Rendille genties narė. Ji gyvena palapinėje, kurioje miega visa šeima. Nantio lankė mokyklą, tačiau išėjo, nes tikisi kad greitai ją ves. Tačiau prieš santuoką ji turi būti apipjaustyta, kas yra įprasta šiame krašte.

Vienuolikmetis Džojus yra iš Kentukio, Amerikoje. Jam patinka būti lauke ir kartu su tėvu eiti medžioti. Jau dabar Džojus turi du šratinius šautuvus ir arbaletą. Pirmasis jo laimikis buvo elnias, kurį jis nušovė būdamas septynerių. Džojus taip pat lanko mokyklą ir mėgsta žiūrėti televizorių, glostinėdamas savo driežą.

Šaltinis: pas mama.lt
Share This Post

Rašyti komentarą