Šiauliuose įvyko mokinių konkursas miesto jubiliejui paminėti

Picture 010Spalio 16 dieną į Šiaulių Didždvario gimnaziją sugūžėjo didžiulis būrys miesto I klasių mokinių, kurie panoro savo jėgas išbandyti konkurse „Ar pažįsti gimtąjį miestą?“. Susirinko net 22 komandos iš 7 miesto gimnazijų. Konkursą organizavo Didždvario gimnazijos geografijos mokytoja S. Raubaitė ir istorijos mokytoja V.Kizevičiūtė, o joms talkino būrys III klasių didždvariečių.

Pirmajame konkurso etape per valandą mokiniai pagal pateiktas užuominas turėjo rasti, aplankyti ir pažymėti žemėlapyje įvairius miesto objektus. Kiekviename teisingai aptiktame objekte jie gaudavo raidę arba skaičių, kuriuos surinkus, susidėliojo užrašas – „Šiauliai 777“. Mokiniams teko ieškoti ir naujausio Šiaulių muziejaus, paminklo garsiai pasaulyje asmenybei, lankusiai mūsų miestą prieš 20 metų, kanalizacijos vamzdžiuose paslėpto Rūdės upelio, sovietmečiu gerai žinomų objektų: kavinės „Minutė“, restorano „Geluva“ bei kitų įdomių objektų. Kai užuominos ir žemėlapis nepadėdavo, mokiniai kreipdavosi pagalbos į vyresnio amžiaus praeivius.

Grįžę į gimnaziją, antrajame etape gimnazistai turėjo nustatyti, kokie Šiaulių objektai rodomi ekrane. Jei fotografijos muziejų, Sukilėlių kalnelį ar sinagogą atpažinti nebuvo sunku, tai daug kas pirmą kartą sužinojo apie Šiauliuose esantį „Kaukazą“, „Taškentą“, Padirsių gatvelę, kurioje augo garsus keliautojas, fotografas, gamtosaugininkas O.Truchanas.

Geriausiai konkurse pasirodė komanda „Grietinėlė“ iš J.Janonio gimnazijos, antraisiais tapo Didždvario komanda „Pepsi“, o trečiaisiais – St. Šalkauskio gimnazijos komanda „Šalkauskiukai“.

Šiuo konkursu dar kartą paminėjome gražų mūsų miesto jubiliejų ir paskatinome visus domėtis mus supančia aplinka.


Parengė

Šiaulių geografijos mokytojų asociacijos skyriaus pirmininkė

mokytoja metodininkė Sniega Raubaitė

Share This Post

Rašyti komentarą