ADVENTUR 2020 nacionalinis geografijos žinių konkursas (REGISTRACIJA SUSTABDYTA)

Lietuvos geografijos mokytojų asociacija, kartu su tarptautine turizmo paroda ADVENTUR 2020, skelbia registraciją į penktąjį Geografijos žinių konkursą mokiniams ir kviečia 2020 m. sausio 24 dieną atvykti į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO.

 

Šis konkursas turi nacionalino renginio statusą, o pats renginys vadinamas – geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“.

Pagrindinis šio renginio rėmėjas – kelionių organizatorius „Grūda“.

Šių metų parodos tema ir akcentu taps sveikatos turizmas.

Paroda ADVENTUR 2020 veiks keturiose teminėse salėse: „Keliauk Lietuvoje“, „Autentiška Lietuva”, „Atrask pasaulį” ir kt.

Konkurso laikas ir vieta:

Konkursas vyks sausio 24 dieną parodos ADVENTUR metu 1 parodų salėje.

Konkurso turinys

Konkurso dalykinis turinys apims Lietuvos, Europos ir pasaulio kontekstą, pateikiant jį patrauklia vaizdų forma per aplinkosaugos, darnaus vystymosi, atsakingo vartojimo, turizmo išteklių įvairovės ir skatinimo aspektus.

Konkurso forma

Konkurso klausimai vienas po kito bus perskaitomi ir demonstruojami didžiuliame ekrane. Visi klausimai bus iliustruoti. Visi dalyviai gaus atsakymams fiksuoti skirtus lapus (ATSAKYMŲ LAPAS), į kuriuos reikės įrašyti teisingus atsakymus arba pažymėti teisingą atsakymą žyminčią raidę.

Mokiniams reikės atsakyti į 30 klausimų (klausimų skaičius abejoms mokinių kategorijoms tas pats).

Nuo šių metų įvedama nauja rezultatų vertinimo tvarka: 10 klausimų bus vertinami 1 tašku, 10 klausimų – 2 taškais ir 10 klausimų – 3 taškais.

Konkurso dalyviai

Konkurse kviečiami dalyvauti 6-12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos. Dalyviai varžysis dviejose kategorijose: 6-8 klasių mokiniai; 9-12 klasių mokiniai.

Kiekvienoje kategorijoje bus registruojama iki 800 moksleivių.

Konkurso dalyvių atranka

6-8 klasių kategorija: viena mokykla į konkursą gali registruoti iki 5 mokinių iš vienos klasės srauto (klasės), iš viso šioje amžiaus kategorijoje ne daugiau kaip 15.

9-12 klasių kategorija: viena mokykla į konkursą gali registruoti iki 5 mokinių iš vienos klasės srauto (klasės), iš viso šioje amžiaus kategorijoje ne daugiau kaip 20.

Dalyvių registracija

Registruoti moksleivius į konkursą gali tik mokytojai.

Registruojant mokinius būtina užpildyti šią registracijos anketą:

https://forms.gle/NKg93YHm92nhHNQo8

Registracijos pradžia – 2020 m. sausio 6 diena

Registracijos pabaiga – 2020 m. sausio 21 diena

Įėjimas į parodą (SVARBU)

Šiais metais Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo už konkurso dalyvių ir parodos lankytojų bilietą į Adventur‘2020 parodą rinks 2 € mokestį

Mokinius lydintiems mokytojams mokestis netaikomas, tačiau atkreipiamas dėmesys, kad galioja ši tvarka: iki 15 mokinių – 1 mokytojas, o nuo 16 iki 30 mokinių – 2 mokytojai.   

Už mokinių įėjimą į renginį mokytojai galės sumokėti, atvykę prie parodų centro įėjimo esančioje specialiai mokykloms skirtoje kasoje arba iš anksto pavedimu pagal pateiktą PVM sąskaitą faktūrą.

Tam, kad būtų išvengta eilių ir nepatogumų kasose atkreipiame dėmesį, kad bilietus primygtinai prašome įsigyti iš anksto. 

DĖMESIO: išankstinis bilietų pirkimas nuo sausio 22 d. sustabdytas. To neatlikę, bilietus galės įsigyti atvykę į konkursą prie įėjimo esančiose kasose.  

Mokykloms jau atvykus, sausio 24 dieną kontrolė vykdoma per atskirą praėjimą (Praėjimas grupėms), esantį šalia bendro kontrolės posto. Autobusai, pateikę grupinį bilietą, galės įvažiuoti į Litexpo vidinę teritoriją (kontrolė bus atliekama neišlaipinus keleivių), tačiau autobusas, išlaipinęs vaikus, turės išvykti iš teritorijos. Parkavimas LITEXPO autobusų parkinge NEMOKAMAS.

Visa informacija apie išankstinių grupinių bilietų užsakymą yra čia: https://forms.gle/PzzF9FQtwfcHeP5SA

Dalyvio mokestis

DĖMESIO! Šių metų konkurse išlieka dalyvio solidarumo mokestis – 1 Euras. Mokamas registracijos metu, atvykus į LITEXPO parodų rūmų 1 salę.

Konkurso darbo laikas

10.00–11.00 val. Konkurso dalyvių registracija

11.30–12.30 val. 6–8 klasių moksleivių konkursas

13.00–14.00 val. 9–12 klasių moksleivių konkursas

15.30 val. Moksleivių konkurso nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas

Moksleiviams ir mokytojams ADVENTUR paroda taps gyva, interaktyvia geografijos pamoka, kurioje laukia neatrasti Lietuvos ir pasaulio kampeliai, susitikimai su garsiais keliautojais, jų pasakojimai ir patyrimai.

Suplanuokite ekskursijas ir išvykas su mokiniais parodoje „ADVENTUR 2020“, pažinkite Lietuvą ir pasaulį, perkeldami pažinimo ir mokymo procesą už mokyklos ribų.

Daugiau informacijos apie ADVENTUR 2020 – www.litexpo.lt

SVARBI INFORMACIJA

Dėmesio, konkursų metu į pagrindinę salę leidžiama įeiti tik užregistruotiems konkurso dalyviams, likusieji konkursą galės stebėti žiūrovams skirtoje salės dalyje, o taip pat online būdu Litexpo Facebook paskyroje.

Mokinių (konkurso „sirgalių”) ir mokytojų, vykstančių į parodą, skaičius neribojamas.

LGMA ir LITEXPO informacija

Share This Post
4 komentarai
 1. Laba diena
  Norėciu sužinoti ar galiu pakeisti jau užregistruotus vaikus kitais,nes pora vaikų susirgo ir važiuoja kiti vietoje jų.
  Ačiū

  • Kol registracija nesibaigusi – keiskite, tiksliau, atlikite visą registraciją iš naujo su naujomis pavardėmis.

 2. Sveiki,

  o ar mes turim gauti kažkokį patvirtinimą, kad registracija priimta?

  • Jeigu atlikote registraciją, vadinasi, ji mus pasiekė. Ruoškitės konkursui ir iki pasimatymo penktadienį Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose.

Rašyti komentarą