Klaipėdos, Panevėžio ir kai kurių kitų miestų sveikatos biurai pradeda moksleivių naudojimosi mobiliaisiais telefonais tyrimą – išsiaiškinus, koks tikrasis jų naudojimo intensyvumas, ar vaikai laikosi saugumo instrukcijų, bus rengiamos naujos rekomendacijos. Daugelyje mokyklų skambinti, rašyti ir naršyti internete leidžiama tik pertraukų metu – tiek dėl sveikatos, tiek dėl drausmės.
Griežčiau riboti mobiliųjų telefonų naudojimo nesiveržia nei mokytojai, nei mokinių tėvai, nors kai kuriose mokslo įstaigose baudžiama ir už filmavimą, fotografavimą.
„Draudžia, bet vis tiek naudojame. Daugiausia susirašinėjame, daugelis žaidžia žaidimus per nuobodžias pamokas“, – šyptelėjo Anykščių rajone gyvenanti moksleivė Aurelija, paklausta, ar pamokų metu jos mobilusis lieka „be darbo“.
Naudoja vietoje skaičiuotuvų, bet draudžiama filmuoti
Pernai Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija pasiūlė mokykloms papildyti vidaus taisykles ir uždrausti naudoti mobiliuosius telefonus pamokų metu. Iš moksleivio, pažeidusio šiuos nurodymus, telefonas būtų atimtas ir grąžintas tik tėvams.
„Ribojame moksleivių naudojimąsi mobiliaisiais telefonais ir dėl sveikatos, ir dėl to, kad trukdo pamokai“, – Alfa.lt sakė Vilniaus „Pilaitės“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Vanda Bukėnienė.
Šios mokyklos mokiniai, kaip ir daugelis Lietuvoje, mobiliuosius telefonus pamokos metu turi išjungti.
Kai kurios mokyklos draudimų sąrašą papildė nurodymu nefilmuoti ir nefotografuoti mobiliaisiais joms priklausančioje teritorijoje. „Moksleiviai ne visada šios taisyklės laikosi, neseniai turėjome vieną atvejį, kalbėjomės su tuo moksleiviu, skyrėme jam nuobaudą. Paprastai tai būna direktoriaus pasirašytas įspėjimas. Neleidžiame filmuoti, fotografuoti vienas kito, jei tai gali būti susiję su patyčiomis“, – savo patirtimi pasidalijo Kėdainių „Aušros“ vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rita Naruševičienė, pridūrusi, kad mobiliaisiais telefonais aktyviausiai naudojasi paaugliai ir vyresniųjų klasių moksleiviai.