Lietuvos neformaliojo švietimo centras, Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir Geografijos olimpiadų mokslinis komitetas skelbia pirminę informaciją, susijusią su 2013 metų II turo rajonų / miestų geografijos olimpiados dalyvių rezultatais ir būsimaisiais Respublikinės geografijos olimpiados dalyviais.
2013 metų II turo rajonų / miestų geografijos olimpiadoje dalyvavo 1300 mokinių (skaičius bus patikslintas), olimpiada vyko 58 Lietuvos savivaldybėse.
Apgailestaujame, kad nemažai rajonų/miestų savivaldybių iki paskutinės dienos delsė pristatyti protokolus. Daugiau kaip 10 savivaldybių neteisingai užpildė duomenis, atsiuntė nepilnus protokolus, privėlė akivaizdžių klaidų protokoluose. Dėl šių trikdžių šiek tiek užsitęsė praeinamojo balo nustatymas.
Dėkojame visiems, kurie laiku atsiuntė tvarkingus duomenis.
XXV-ojoje Respublikinėje geografijos olimpiadoje dalyvauti kviečiama 90 mokinių, tai beveik 20 daugiau nei anksčiau.
DALYVIU_SARASAS_XXV_Respublikine_GEO_olimpiada
20_geriausiu_2013_Rajonu_miestu_turas_olimpiada
Įvertinus faktą, kad olimpiadoje gali dalyvauti 90 mokinių, praeinamasis balas šiais metais yra 64 taškai. Taigi visi mokiniai, surinkę 64 ir daugiau taškų, kviečiami į Respublikinę olimpiadą, kuri gegužės 9–11 d. vyks Marijampolėje. Sveikiname visus mokinius, kurie peržengė šią ribą, o visus kitus drąsiname stiebtis ir siekti aukštesnių rezultatų. Dėkojame visiems mokinius ruošusiems geografijos mokytojams ir II turo olimpiados organizatoriams bei vertintojams.
Geografijos olimpiadų mokslinio komiteto nutarimu, etikos sumetimais, taškų skaičius nurodomas tik pirmajam dvidešimtukui, kuris surinko daugiausia taškų. Paskelbus dalyvių sąrašą, lauksime atsiliepimų iš tų rajonų ir miestų, kurių mokiniai dėl protokolų klaidžiojimų, duomenų nušokimo ir pan. galbūt nepateko į dalyvių sąrašą, nors surinko 64 ir daugiau taškų. Tikimės, kad neteks koreguoti sąrašo, bet minimali tikimybė išlieka.
Lietuvos neformaliojo švietimo centras ir Geografijos olimpiadų mokslinis komitetas pasilieka teisę kelių dienų bėgyje prašyti atsiųsti peržiūrai kai kurių mokinių darbus.
Lietuvos neformaliojo švietimo centro ir
Geografijos olimpiadų mokslinio komiteto informacija
Jokūbas
GG I tried, 1.5 taško…
Klausimas
Jeigu surinkau 65,5 taško žinoma buvau netoli sąrašo galo ir jeigu atsiras žmonių, kurie surinko daugiau taškų nebus taip, kad nebegalėsiu vykti į olimpiadą?
LGMA
65,5 taško – sveikiname Jus. Nesukite sau galvos kas bus ir kaip bus, Jūs jau olimpiadoje ir vietoje to, kad gaišintumėte laiką nereikalingais klausimais, per tą laiką jau tikrai galėjote kažką išmokti ir padidinti savo šansus parodyti gerą rezultatą olimpiadoje. Mažiau laiko skirkite nesąmoningam ir beverčiam lindėjimui internete, o daugiau laiko kryptingam domėjimuisi, skaitymui, ir pamatysite, kad olimpiadoje Jūs surinksite ne ant dugno ribos esantį taškų skaičių, bet gerokai gerokai daugiau. Sėkmės Jums ir marš mokytis…
Anonimas
O kur Alytus?
LGMA
Alytuje aukščiausias balas buvo 63,5, o praeinamasis minimalus 64.
Daiva
Ką mokytis respublikinei olimpiadai?
LGMA
Mokytis reikia pagal tas sritis, kurios nurodytos olimpiados programoje. O ji galioja ir rajoninei, ir respublikinei olimpiadai. Tačiau patarimas toks: visų pirma mokiniai turi labai gerai žinoti vadovėlinę medžiagą, tada puikiai gaudytis su olimpiados tematika susijusiuose teminiuose žemėlapiuose (arba jų fragmentuose), kuriuos galima rasti ir vadovėliuose, ir atlasuose. Tai bazinis pagrindas, kurio neturint Respublikinėje olimpiadoje krentama kaip rudens lapai, net šalnos nepaspausti.
Na, o jeigu jau pretenduojama į aukštą arba labai aukštą vietą, tada jau reikia labai labai daug investuoti laiko, be galo daug skaityti, labai daug naršyti internete, labai stipriai domėtis. Kadangi olimpiadoje teminė dalis sudaro tik dalį viso užduočių paketo, vadinasi, visa tai, kas buvo parašyta, dauginkite iš dviejų, t.y. įdėkite dvigubai daugiau pastangų ir jau tada tikrai kažkurios spalvos medalis garantuotas.
Sėkmės ruošiantis olimpiadai!
Medalis
Taip kaip Jūs teigiate, kad pasidomėjai, paskaitei ir jau bus užkabintas medalis, teigti negalima, nes kiti irgi nepėsti, gali būti perskaitęs visą galimą literatūrą, bet iš to jokios naudos, jeigu kiti žino ir supranta daugiau, todėl vien domėjimasis nelaimi žmogui medalio.
LGMA
Sutrumpintai kartojame, nes nepakankamai įsigilinote į pateiktus patarimus.
„reikia labai labai daug investuoti laiko, be galo daug skaityti, labai daug naršyti internete, labai stipriai domėtis”.
Ar dabar aišku?
Ruošimasis
Ruoštis reikėtų daugiau iš bendrojo supratimo ar daugiau iš faktinių žinių?
LGMA
Faktinių žinių bagažas reikalingas, nes be jo kaip užtemdytais langais kambaryje reikia ką nors surasti. Bet nereikia dėl to persistengti. Daug svarbiau geografinis mąstymas. Mėginti į visus klausimus atsakyti kodėl? Kodėl taip yra? Kodėl taip vyksta? Ir pateikti į tai ne šiaip kažkokį filosofinį paaiškinimą, bet aiškiai įvardyti kriterijus, priežastis, pateikiti pavyzdžius. Taigi ne tie laimi olimpiadą, kurie plaukioja tarsi kažką žinodami, tarsi kažką mėgindami išvedžiopti, o tie, kurie moka analizuoti, daryti išvadas.
Iš ko ruoštis, kaip ruoštis, į ką akcentuoti dėmesį – Jums tikrai padės Jūsų geografijos mokytojai.
Eklimetras
Olimpiadoje eklimetru parodoma kaip naudotis, ar jau reikia mokėti?
LGMA
Olimpiada yra vieta, kur reikia rodyti žinias ir gebėjimus. Mokytis reikia iki olimpiados.