Pasaulinės geografijos žinių savaitės epizodas Kaune ir Kauno rajone

Leodardas da Vinčis yra pasakęs: „Pasaulio šalių pažinimas – žmonių protų penas ir puošmena“. Todėl, nepaisydami susiklosčiusių ekstremalių aplinkybių, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos nariai visoje šalyje vykdė įvairias veiklas, minėdami Pasaulinę geografijos žinių savaitę, šiais metais vykusią lapkričio 16-21 dienomis.

Ar pažįstame savo kraštą? Į šį klausimą bandė atsakyti šeštų klasių mokiniai iš VDU Ugnės Karvelis (geografijos vyr. mokytoja Eglė Poderienė) ir Kauno Juozo Grušo meno gimnazijų (geografijos vyr. mokytoja Indrė Adomaitienė).

Naudodamiesi ZOOM’o platforma, mokiniai pasitikrino žinias protmūšyje per Kahoot’o programėlę. Geriausiai pasirodžiusieji ir prizines vietas užėmusieji dalyviai bus nudžiugint dovanėlėmis, kurios pasieks juos paštu.

Sakote, nedraugiškas kelionėms laikotarpis? Netiesa! Jauniesiems VDU Ugnės Karvelis gimnazijos geografams, vadovaujamiems geografijos mokytojos metodininkės Aistės Vilimės, tai nė motais. Jie kelia kelionių vėją projektu „Dvidešimt vienas klausimas XXI amžiaus keliautojui“. Šiuo projektu mokiniai siekia supažindinti bendruomenę su ryškiausiais šių laikų Lietuvos keliautojais ir jų kelionių patirtimis. Ar keliautojai pasiima į kelionę juos saugančius talismanus? Ar veda kelionių užrašus? Kaip greitai pasiilgsta namų? Ar tiki kelionių prietarais? Su kokiais žmonėmis jiems maloniausia keliauti? O gal „vienišo vilko“ kelionės pats tinkamiausias būdas pažinti pasaulį? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus mokiniams pateikė keliautojai Aurimas Valujavičius, Karolis Mieliauskas, Audrius Sutkus, Rita Kulešovaitė ir kt. Pagal keliautojų rekomenduotus lankytinų vietų TOP’us, naudodami ArcGIS žemėlapių kūrimo programą, mokiniai sudarė istorijas pasakojančius žemėlapius. Video interviu: Su projektu plačiau kviečiame usipažinti https://ukg.vdu.lt/ svetainėje.

https://ukg-geografija.maps.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=8e7f2b7b841b463888cc32a732eba4f0

Share This Post

Rašyti komentarą