Birželio 4 dieną Gargždų „Kranto“ progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto geografijos mokytojų metodinė diena, pavadinta „Akmenų istorijos: kelionė laiku Gargždų „Kranto“ progimnazijos mokyklos muziejuje“.
Renginio metu dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti su mokyklos muziejuje “Gargždas” sukaupta kolekcija, bei atlikti laboratorinius darbus, atpažįstant uolienas ir jų savybes.
Geografijos mokytoja metodininkė Audronė Remeikienė ne tik pravedė įtraukiančias edukacijas apie akmenų kilmę ir reikšmę, bet ir pristatė savo sukurtą inovatyvią mokymo priemonę-žaidimą „Virtualus pabėgimas iš dykumos“.
Sukurta priemonė – tai komandinis žaidimas, skirtas 8 klasių mokiniams, gilinantiems žinias apie karštąsias dykumas. Nors žaidimas orientuotas į konkrečią amžiaus grupę ir tematiką, jis puikiai tinka ir kitų klasių mokiniams, norintiems įdomiai ir interaktyviai pagilinti geografijos žinias. „Virtualus pabėgimas iš dykumos“ skatina mokinių bendradarbiavimą, loginį mąstymą, ugdo problemų sprendimo įgūdžius, padeda jiems geriau suprasti ir įsiminti geografines sąvokas.
Ši metodinė diena buvo puikus pavyzdys, kaip galima kūrybiškai ir inovatyviai integruoti muziejuje sukauptus eksponatus į ugdymo procesą, o mokytojų sukurtos mokymo priemonės gali praturtinti mokinių patirtį ir padidinti jų motyvaciją mokytis.
Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokytoja ekspertė
Vilma Norvaišienė