XXII Respublikinė geografijos olimpiada (FOTO galerija)

Olimpiados emblemaGegužės 7-8 d Veisiejuose, Lazdijų rajone, įvyko XXII-osios Lietuvos mokinių geografijos olimpiados respublikinis etapas. Į olimpiadą atvyko 75 mokiniai iš 56 Lietuvos savivaldybių.

Mokiniai varžėsi 4 rungtyse.

Teorinės užduotys.

Šioje olimpiadoje buvo pateiktos 4 užduotys. Dvi iš jų buvo susijusios su olimpiados tema – klimatu. Viena siejosi su ekonomika, o ketvirtoji su įvairių teminių sričių kartoschemų analize. Teorinės užduotys prisegtos čia: TEORINĖS užduotys Veisiejai

TEORINĖS užduotys_ATSAKYMAI

Pagyrimo raštu už geriausiai atliktą teorinę užduotį apdovanotas Mantas Kasnauskas, Šilutės Vydūno gimnazija, 4 gimn. klasė, (mokyt. Marytė Lukošaitienė).

Geografinis takas.

Jis driekėsi nuo pat Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 5 km per visą miestelį, jo idealiai sutvarkytą ir pavyzdingai atrodantį parką, paežerėmis. Taką sudarė 8 stotelės, kuriose tikrintos įvairios mokinių žinios bei įgūdžiai. Stotelių įvairovę rasite čia: GEOGRAFINIS TAKAS_STOTELĖS

GEOGRAFINIS TAKAS_ATSAKYMAI

Pagyrimo raštu už geriausiai atliktą geografinio tako užduotį apdovanota Justė Kuklerytė, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija, 3 gimn. klasė, (mokyt. Dalia Manerskienė).

Vaizdinė užduotis.

Šiais metais vaizdinę užduotį sudarė 15 užduočių: 10 skaidrėse ir 5 video siužetuose. Čia skelbiamos vaizdinės užduotys skaidrėse. VAIZDINĖ UŽDUOTIS Veisiejai 2010

Vaizdinė užduotis_ATSAKYMAI

Pagyrimo raštu už geriausiai atliktą vaizdinę užduotį apdovanota Justė Kuklerytė, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija, 3 gimn. klasė, (mokyt. Dalia Manerskienė).

Internetinis testas.

Jį mokiniai atliko interneto svetainėje www.manogaublys.lt. Mokiniams reikėjo atsakyti į 30 klausimų. Išmėginti savo jėgas galima apsilankius šiuo adresu:

http://www.manogaublys.lt/konkursai,l.lt

TESTO klausimai_ATSAKYMAI

Pagyrimo raštu už geriausiai atliktą internetinį testą apdovanotas Mantas Kasnauskas, Šilutės Vydūno gimnazija, 4 gimn. klasė, (mokyt. Marytė Lukošaitienė). Šis mokinys teisingai atsakė į 25 testo klausimus.

NUGALĖTOJŲ PROTOKOLAS

Aukso medalis, I laipsnio diplomai:

  1. Mantas Kasnauskas, Šilutės Vydūno gimnazija, 4 gimn. klasė, (mokyt. Marytė Lukošaitienė)
  2. Žygimantas Kapočius, Vilniaus licėjus, 9 klasė, (mokyt. Linoreta Vasilevičienė)
  3. Rokas Danilevičius, Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija, 3 gimn. klasė, (mokyt. Regina Jašinskienė)

Sidabro medalis, II laipsnio diplomai:

  1. Alvita Ginčaitė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, 4 gimn. klasė, (mokyt. Teresė Lukošienė)
  2. Justė Kuklerytė, Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija, 3 gimn. klasė, (mokyt. Dalia Manerskienė)
  3. Irma Kasnauskaitė, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija, 4 gimn. klasė, (mokyt. Algimantas Dragūnas)
  4. Rimgaudas Stundžia, Vilniaus licėjus, 10 klasė, (mokyt. Jolita Milaknienė)
  5. Santa Šaltenytė, Molėtų gimnazija, 4 gimn. klasė, (mokyt. Rasa Čekuolienė)

Bronzos medalis, III laipsnio diplomai:

  1. Deividas Klėtkus, Tauragės Žalgirių gimnazija, 2 gimn. klasė, (mokyt. Genovaitė Striaukienė)
  2. Marta Prokofjevaitė, Panevežio Juozo Balčikonio gimnazija, 4 gimn. klasė, (mokyt. Violeta Devindonienė)
  3. Paulius Miečius, VšĮ Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija, 2 gimn. klasė, (mokyt. Laima Uosytė)
  4. Darius Liachovičius, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, 3 gimn. klasė, (mokyt. Vidmantė Kalvaitienė)
  5. Gediminas Galgatavičius, Panevežio r. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija, 3 gimn. klasė, (mokyt. Reda Antanaitienė)
  6. Linas Davainis, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, 4 gimn. klasė, (mokyt. Inga Inapienė)
  7. Paulius Urbonas, Šiaulių Didždvario gimnazija, 2 gimn. klasė, (mokyt. Sniegina Raubaitė)


Oficialų XXII Lietuvos mokinių geografijos olimpiados vertinimo komisijos posėdžio protokolą rasite čia: PROTOKOLAS XXII Lietuvos mokinių geografijos olimpiada Veisiejai

Visų rungčių bendras rezultatų protokolas

GALUTINIŲ rezultatų LENTELĖ 2010 Veisiejai

Olimpiados foto galerija

Fotografijos: Ryto Šalnos ir Valentino Padriezo



Olimpiados organizacinio komiteto ir

vertinimo komisijos informacija

Share This Post
32 komentarai
  1. sunku buvo,reikia daugiau erudicijos,ne kiekvienas sutvertas ten gerai pasirodyti:(

  2. O kur galima rasti visų dalyvių rezultatus?

  3. tai ne, reikėjo daug jegų atiduoti, o kažkam tik pasisekė…

  4. Visų dalyvių išsamūs visų rungčių rezultatai bus prisegti šiandien vakare, t.y. antradienį

  5. Kur butu galima rasti visu dalyviu rezultatus.?

  6. Bent jau smagu buvo 🙂 Aš bent jau gerai praleidau laiką. Ačiū 🙂

  7. O užduočių teisingi atsakymai bus įkelti?

  8. Bus, žinoma…

  9. gaila, kad tai buvo paskutinė mano olimpiada, bet nereikia nusiminti, nes gražių akimirkų gyvenime dar bus:)tikiuosi

  10. Gal galite rezultatų lentelėje nurodyti vietą? Šaunus olimpinis principas,bet…Būtų ačiū

  11. Esu labai nusivylęs olimpiada. Kur logika, kai testas svarbesnis už teorinę užduotį. Apie jį iš viso patyliu, jei medalininkams teko spėlioti, ką jau kalbėti apie paprastus mirtinguosius… Pervadinkit respublikinę olimpiadą į spėliotojų olimpiadą ir bus tesinigiausia. Nes viską nulėmė ne teorinės žinios (KAIP TAI GALI BŪTI NESVARBIAUSIA DALIS???) o spėliojimai teste. manau, kad nesąžiningesnės olimpiados dar nebuvo.

  12. Kuomet paskutinį kartą dalyvauji, norisi grįžti aukštai iškelta galva, bet teko grįžti žemai nuleista …

  13. Nepasisekė man olimpiadoje. Labai gerą pamoką gavau, kad negalima pervertinti savo galimybių 🙂 Bet kai pamatęs rezultatus viską permąsčiau, pastebėjau vieną dalyką. Teorinė dalis lejmia mažiausiai. Kažkaip nelogiška, ypač kai testas buvo dvigubai pasunkintas. Mano nuomone, jei paliekant 300 taškų, teorinė dalis turėtų lemti 150, testas 30, praktinė ir vaizdinė po 60. Ką kiti mano? 🙂

    P.S. Būtų faina, jei mokiniai turėtų savo balsą, svarstant olimpiados organizavimo reikalus. 😉

    P.P.S. Bet kokiu atveju, olimpiada puikiai suorganizuota. Ačiū LGMA už darbus 🙂 Bet vis tiek norėtųsi, kad kitais metais būtų protingiau su užduočių svarumu.

  14. Atsakome Fail. Nesikarščiuokite, testas nėra svarbiausias olimpiadoje. Jo realus taškų skaičius gerokai mažesnis už teorinę dalį. Dėl teorinių žinių – nusileiskite ant žemės. Kas jums ir kada sakė, kad tai svarbiausia užduotis. Visos užduotys svarbios. Olimpiada vyksta labai trumpai, todėl teorinių užduočių negali būti daug. Šiais metais dėl laiko stygiaus ir vertintojų skaičiaus jų buvo tik 4. Kitu atveju reikėtų laukti rezultatų iki šeštadienio vakaro.
    Visada laimi stipriausi, tie, kurie pasirengę – ieško atsakymų savo smegenyse ir gauna aukštą rezultatą, o kurie nepakankamai pasirengę arba atvyko kaip į pramogą – surenka mažiau taškų. Jeigu nemažai dalyvių šiame teste surinko daugiau kaip 20 taškų, vadinasi, testas atitiko olimpiados lygį.
    Prašome nebūti tokiais kategoriškais ir karštakošiškais, o daugiau pasimokyti, kelti savo erudiciją. Sėkmės kitose olimpiadose
    Vertinimo komisijos pirmininkas, LGMA prezidentas Rytas Šalna

  15. Atsakome ir komentuojame Matrix. Džiaugiamės, kad konstruktyviai ir geranoriškai mąstote, teikiate siūlymus ir pan. Galiu patikinti, kad teorinė dalis niekada nesudarys santykinai 50 proc. olimpiados taškų, to nėra nei vienoje tarptautinėje olimpiadoje. Nes tokiu atveju olimpiadą gali laimėti tik tie, kurie į galvas sau įsikalę vien teoriją. Geografijos olimpiadoje svarbu viskas – ir gamtinė aplinka, ir technologijos, ir vaizdiniai, todėl tokiame renginyje laimi tik tie, kurie turi sukaupę plačią paletę žinių ir gebėjimų. Dar kartą atkreipiu dėmesį, kad internetinio testo realus svoris buvo maždaug 2,5-3 kartus mažesnis už teorines užduotis. Jūs matote rezultatų lentelėje faktinį surinktų taškų skaičių – už teorinę užduotį buvo galima maksimaliai surinkti 80-90 taškų. Teste buvo 30 klausimų, tad maksimalus taškų skaičius – 30 taškų. Mechaniškai testo rezultatas buvo padvigubintas, bet jokiu būdu nepasunkintas, tad susidaro tarsi tie magiškieji 60 taškų, tačiau, tie, kurie moka aritmetiką, puikiai supranta, kad 30 testo klausimų yra gerokai mažiau verti nei teorinės užduoties taškai. Net jeigu vertinimo komisija ir paliktų teste tik po vieną tašką už teisingai atsakytą klausimą – protokole nepasikeistų nei viena vieta. Tai, kad medalininkai surinko mažokai taškų teorinėje užduotyje – ką jau darysi??? Ne visose olimpiadose pasiekiami olimpiniai ir pasaulio rekordai.
    Geografijos olimpiadose yra maždaug toks principas – negali būti užduoties, jeigu ji sudaro mažiau kaip 15-20 proc. lyginamojo svorio. Tuo pačiu negali būti užduoties, kuri perkoptų 40 proc. galimų surinkti taškų.
    Ruošdamiesi kitoms geografijos olimpiadoms – prisiminkite, kad visos užduotys yra svarbios, kaip ir visi mokomieji dalykai mokykloje. Matematika nė kiek nėra svarbesnė už geografiją, o kūno kultūra yra lygiavertė anglų ar lietuvių kalboms.
    Sėkmės kitose olimpiadose
    Vertinimo komisijos pirmininkas, LGMA prezidentas Rytas Šalna

  16. O man olimpiados užduočių svarumas nesukėlė jokių įtarimų, nors ir nepatekau į pirmą penkioliktuką. Iš tiesų tikram geografui reikia mokėti ne tik teorinę dalį, bet ir puikiai orientuotis aplinkoje, domėtis pasauliu visais atžvilgiais. O jei pažiūrėtume į rezultatus, tai nuo pirmųjų vietų nemažai moksleivių atsiliko ne taip jau ir daug. Žinoma, buvo visokių nesklandumų ir neaiškumų, bet pats bendravau su dauguma šių metų nugalėtojų ir, bent jau man pasirodė, kad jie atvažiavo tikrai “pasikaustę”.
    Todėl jau dabar laukiu nesulaukiu kitų metų. Įdomu, kur vyks kita olimpiada. 🙂

  17. Reikia ir sėkmės.

  18. Įdomiai. Labai keista, kad teorinėje buvo galima surinklti 80-90, niekas prie to net nepriartėjo. O virš 20 taškų teste surinkusių mažokai, manau, kad per sunkus testas. Kažkas iš dalyvių minėjo, kad anksčiau nugalėtojai pasiimdavo iš testo 27-30 tšk. Dabar – 25. Mažokai 🙂

  19. Nepriartėjo, vadinasi, buvo sunku, vadinasi, buvo griežti vertinimai, tačiau visiems vienodi. Gal ir per sunkus testas? Kas nuo to keičiasi? Juk mokiniai atvyko į olimpiadą… O kad kažkas pasiimdavo 30 taškų už testą – tegul nepasakoja ir nefantazuoja, to dar nėra buvę. Galbūt rajonų/miestų etape yra buvę, bet ne Respublikiniame.

  20. Bet testas nebuvo neįveikiamas. Gal tik su tuo matavimo aparatu – vis dėlto kas tai buvo: nivelyras ar teodolitas? Bent jau mano kitos klaidos buvo žioplos.

  21. Mantai, tai buvo totalinis prietaisas 🙂

  22. Aš nesuprantu, kam čia kas kliūna? Viskas olimpiadoje buvo gerai: teorinė užduotis, vaizdinė užduotis ir testas buvo geri, gal tik teko nusivilti geografiniu taku dėl tam tikrų aplinkybių… Realiai mąstant, tai tikrai sunkus testas buvo, bet juk atvažiavo ne taškų prisirinkti, o laimėti. Laimi tas, kas surenka daugiausia, nesvarbu ar tai būtų 25 ar 15 taškų, todėl diskutuoti dėl testo sunkumo – beprasmiška ir netaktiška. Iš tikrųjų, nenoriu nieko įžeisti, bet logiškai reikia mąstyti: nuo užduočių sunkumo priklauso tiktai taškų skaičius!! Kas atvyko pasiruošę, su žiniomis, tam nesvarbu ar sunkios užduotys ar lengvos, jie vis vien užims geras vietas, todėl užduočių sunkumas, trumpai šnekant, turėtų jums mažiausiai rūpėti…
    Sveikinu Mantą. Nesakau, kad pasirodė įspūdingai, bet nieko ir priešiško negaliu pasakyti. Sveikinimai, tikras nugalėtojas.
    Tęsiant apie olimpiadą, tai, manau, organizacinė pusė buvo labai gera: viskas buvo lyg pagal šveicarišką laikrodį nustatyta. Džiugu. Dėkoju Rytui Šalnai ir visiems, kas organizavo olimpiadą.

  23. Su tais taškais už užduotis manau, jog viskas yra logiška. Jeigu teorijos užduočių vertė būtų pusė visos olimpiados taškų,tai būtų nesąmonė. Ir šiaip, mano nuomone, daug vertingesnė geografinio tako užduotis, nes tai yra ne tik teorijos iškalimas, bet ir teorijos taikymas. 🙂

    O šiaip olimpiada patiko. Pirmą kartą dalyvavau ir rezultatu esu patenkintas 🙂

  24. Ar buvo tokių, kurie jau ketvirtą kartą dalyvavo ir grįžo tuščiom ir žemai nuleista galva? taip gali būti tik nedarant jokių išvadų, juolab kai gyvename technologijų amžiuje…

  25. Pagal Respublikinio moksleivių Česlovo Kudabos geografijos konkurso nuostatus
    9-11 klasių nugalėtojams, užėmusiems 1, 2, 3 vietas suteikiama teisė dalyvauti jaunųjų geografų respublikinėje olimpiadoje.
    http://www.geografijoskonkursai.lt/nuostatai
    Kodėl buvo kviečiami tik 10-11-12 kl I-II vietų laimėtojai?

  26. Svarbiausias geografinis renginys Lietuvoje yra Respublikinė olimpiada. Jos nuostatai patvirtinti ŠMM ministro, todėl jie turi viršenybę prieš bet kurį kitą geografinį renginį. Tai, kad Kudabos konkurso organizatoriai ne visiškai paiso Respublikinės olimpiados nuostatų, yra jų atsakomybė.

  27. Šituos rezultatus iškart paskelbia,o Kudabos veluoja visą savaitę, tuojaus mokiniams pas psichologus reikės kreiptis dėl nervų tampymo.

  28. Dėl Kudabos konkurso tai tikra tiesa, Jonai 😀 O nuotraukų galerija iš respublikinės olimpiados šauni 🙂 Smagiausios akimirkos 😀

  29. Nevisai smagiausios…:D
    Galejo kas nors nufotografuoti,kaip lijant visi bego pastoges ieskot.:D

  30. Visa laimė, kad aš spėjau grįžti prieš lietų 🙂 Užjaučiu tuos, kurie vis dėlto nespėjo.

  31. o kiek buvo galima iš viso taškų surinkti? ir ne pilnos užduotys įdėtos…

Rašyti komentarą