Japonija ketina popierinius moksleivių vadovėlius pakeisti elektroniniais

japonaiketinaatsisakytitradicinimokyklinikvadovliuJaponijoje popieriniai vadovėliai bus pakeisti elektroniniais, vykdant projektą „Ateities mokykla“. Projektas bus įgyvendinamas palaipsniui. Nuo spalio dešimt pradinių mokyklų bus aprūpintos planšetiniais kompiuteriais ir interaktyviomis klasių lentomis.

Projektas skirtas vaikams iki 12 metų, kurie su skaitmeninėmis technologijomis yra pažįstami nuo pat gimimo.

Įrangą projektui pagamino kompanijos „Toshiba“ ir „Fujitsu“. Gamintojai tvirtina, kad mokytojas galės savo mokinių darbą matyti planšetiniame kompiuteryje bei jį koordinuoti, taip pat ir per atstumą.

Jeigu programą įgyvendinti pavyks, Japonijos švietimo ministerija kitais metais ketina dalyvaujančių projekte mokyklų skaičių padidinti iki 50. Bendra projekto vertė – daugiau kaip 33 mln. dolerių.

Nors Japonija ir laikoma elektronikos pirmtake, pagal informacinių technologinių diegimą į švietimo sistemą ji atsilieka nuo Pietų Korėjos, Singapūro ir Didžiosios Britanijos. Todėl Japonijos vyriausybė neseniai patvirtino programą, kad iki 2020 metų kiekvienas moksleivis per pamokas turėtų kompiuterį.

Priminsime, jog 2009 m. Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Švarcnegeris taip pat parengė planą, kuriuo siekiama spausdintas knygas pakeisti elektroninėmis ir tokiu būdu sutaupyti pinigų.

Share This Post

Rašyti komentarą