Klaipėdos miesto geografijos mokytojų kabinetai

Alenskiene_kabinetasKlaipėdos miesto geografijos mokytojai – itin sutelkta bendruomenė, kuriai vadovauja šio miesto LGMA pirmininkė Stasė Alenskienė. Mieste reguliariai vyksta geografijos mokytojų metodiniai renginiai, kurių metu dalijamasi patirtimi, aptarinėjami projektai, naujovės. Šios bendruomenės veikla yra viena iš aktyviausių Klaipėdos mieste, o geografijos mokytojai prasmingais  darbais yra išsikovoję svarų autoritetą visoje Klaipėdos pedagogų bendruomenėje. Beveik visi miesto geografijos mokytojai yra LGMA nariai.

Mokytoja ekspertė Stasė Alenskienė dirba Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Daug metų toje pačioje mokykloje dirbanti itin darbšti ir inovatyvi pedagogė yra sukaupusi didžiulę metodinę patirtį. 2002 m. Stasei Alenskienei buvo suteiktas aukščiausias mūsų švietimo sistemoje įvertinimas – METŲ MOKYTOJO vardas.

Kartu su mokiniais ir su savo bei kitų mokyklų mokytojais jau kuris laikas ji dalyvauja aplinkosauginėje bei kitose projektinėse veiklose. Dauguma šių projektų yra tarptautiniai. Mokytoja ekspertė per visą nepriklausomybės laikotarpį yra daug prisidėjusi prie geografijos ugdymo turinio tobulinimo. Tuo tikslu ji recenzavo ir teikė siūlymų pagrindinės mokyklos ir gimnazijų programų tobulinimui. Į šią itin atsakingą veiklą Stasė Alenskienė įtraukia mokytojų bendruomenę.

Mokytoja ekspertė daug kartų dalyvavo Respublikinės olimpiados organizavimo ir vertinimo komisijų darbe.

Mokytojos pastangomis geografijos kabinete veiksmingam ir operatyviam darbui sukaupta daug reikalingos technikos. Jos arsenalą sudaro keli kompiuteriai, multimedija įranga, video grotuvas, televizorius ir netgi tik geografijos mokymo reikmėms naudojamas kopijavimo aparatas. Pastarasis suteikia mokytojai daug galimybių diferencijuoti ir individualizuoti mokymą. Mokinių reikmėms skirtas kompiuteris lengvai prieinamas ir dažnai naudojamas ugdymo proceso metu. Kabinete veikia spartusis internetas.

Šiame kabinete yra daug mokymo priemonių: kompasų, GPS prietaisas, gaublių, plakatų, sieninių ir stalo žemėlapių, DVD filmų, kompiuterinių atlasų. Nepaisant jų gausos, mokytoja visą laiką seka naujienas ir stengiasi pagal mokyklos galimybes jų įsigyti. Kabinete sukaupta daug įvairių Lietuvos bei užsienio leidyklų geografijos vadovėlių bei kitos literatūros. Pasak mokytojos, geografijos kabinetą labai puošia ir mokinių dėmesį patraukia spalvingi ir informatyvūs plakatai. Stasė Alenskienė sako, kad sėkmingam geografijos mokymui būtina turėti gerą materialinę bazę, tačiau ji pati neatsiranda. Reikia įdėti daug pastangų, kad mokytojas susikurtų tokią aplinką, kurioje dirbti būtų vienas malonumas.

Šiame geografijos kabinete vyksta dauguma Klaipėdos miesto geografinių renginių.

Vytauto Didziojo gimnazijos mokiniai geo kabinete

Alenskiene_kabinetas

Alenskiene_galine kabineto puse

Alenksiene_org technikos dalis

Alenksiene_kopijavimo aparatas

Alenskiene_Metu mokytojas

Alenskiene_Garbes rastai

Klaipėdos Simono Dacho pagrindinėje mokykloje dirba mokytoja metodininkė Vilma Norvaišienė ir geografijos mokytojas Rolandas Norvaišas. Ši geografų pora ypač aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, o praktinėje veikloje plačiai taiko IT bei skatina mokinių kūrybinę veiklą.

Šiame kabinete jau keleri metai yra interaktyvi lenta ir video projektorius. Abu mokytojai šią priemonę naudoja labai dažnai: kuria pateiktis, rodo video medžiagą, naudoja leidyklos DIDAKTA išleistą kompiuterinį atlasą. Ant mokytojų stalo yra į stalinę lempą panaši interaktyvi kamera, su kuria galima iš karto eksponuoti vaizdą iš bet kurios knygos į ekraną. Tai puiki priemonė, kai turimas šaltinis ir norima jį didelį parodyti prieš klasę.

Mokytojai yra sukaupę nemažai senovinių lietuviškų geografijos vadovėlių, kurie labai pasitarnauja, kai kalbama apie Lietuvos geografijos mokslą, žymiuosius geografus ir pan.

Vilma Norvaišienė ugdymo proceso metu taiko mokinių projektinę ir kūrybinę veiklą. Jaunesnio amžiaus mokiniai kuria modelius, organizuoja jų parodas. Vyresni dalyvauja platesnės apimties projektuose.

Simono Dacho Vilma

Vilma_Dachas

Vilma_seni vadoveliai

Ugnikalnio modelis2

Dachas_mokiniudarbai

Ugnikalnio modelis1

Vilma

Klaipėdos Žaliakalnio rusiškoje gimnazijoje dirba geografijos mokytoja metodininkė Larisa Ušakova. Ši pedagogė daugeliui Lietuvos geografijos mokytojų žinoma iš jos straipsnių, spausdintų Geografijos Aiduose.

Larisa yra labai aukštos dalykinės ir metodinės kompetencijos geografė, kuriai, pasak jos, „darbas mokykloje yra vienas džiaugsmas, į mokyklą aš einu kaip į šventę, nes myliu mokinius, mokyklą ir savo darbą”. Prieš kelerius metus pradėjusi kurti savąjį geografijos kabinetą, mokytoja jau sukūrė aplinką, kurioje gera ir mokiniams, ir pačiai mokytojai.

Šiame geografijos kabinete yra kelios funkcinės zonos. Viena iš jų – mokytojos darbo vieta, kurioje po ranka yra būtina technika ir kruopščiai sudėliota informacinė bei metodinė medžiaga. Netradiciškai priekinėje klasės dalyje yra mokiniams skirtų mokymo priemonių funkcinė zona. Čia laikomi gaubliai, vadovėliai, geografijos atlasai. Šios priemonės yra skirtos kabinetui, tad jeigu mokinys kažko ir neatsineša, visada čia ras reikiamą priemonę. Tai puikus pavyzdys to, kad geografijos kabinete reikia visada turėti tų priemonių, kurios naudojamos kaip pagrindinės.

Prieš klasę pakabinti ir du reljefiniai žemėlapiai, taip pat meteo prietaisų rinkinys: barometras, higrometras ir termometras.

Kabinete yra geografinių artefaktų/suvenyrų kampelis. Mokytojos sukaupti ir mokinių padovanoti daiktai arba jų pačių sukurti modeliai ne tik puošia kabinetą, masina mokinių akis, bet, esant reikalui, yra puikios vaizdinės mokymo priemonės.

Ant šoninės kabineto sienos pakabintas didžiulis mokinių sukurtas Globalinių problemų žemėlapis. Ant galinės sienos puikuojasi garsiausių geografų portretai, kurie, pasak mokytojos, yra tiesiog būtinas bet kurio geografijos kabineto atributas, nes geografija neįsivaizduojama be atradimų ir juos atlikusių asmenybių.

Larisa Ušakova yra informacinių technologijų fanė. Be to, kad ji beveik kiekvienoje pamokoje naudoja multimedia įrangą, mokytoja yra sukūrusi savąją internetinę svetainę (rusų kalba), nemažai darbų mokiniai atlieka internete. Kai kurios jos sukurtos priemonės yra įkeltos į šį www puslapį.

Zaliakalnis_GEO _kabinetas

Priekine_klases_puse_Zaliakalnis

Reljefiniai_zemelapiai_meteo_prietaisai

Larisa Usakova_Zaliakalnis_Klaipeda

Geo_portretai_Zaliakalnis

Globaliniu problemu zemelapis_Zaliakalnis_Klaipeda

Larisos_Usakovos_mokiniu_darbai

Larisos_Usakovos_mokiniu_darbai2

Klaipėdos Vėtrungės gimnazijoje dirba geografijos mokytoja metodininkė Daiva Mickutė. Derindamasi prie mokyklos finansinių galimybių, mokytoja po truputį kuria geografijos kabinetą. Svarbu, pasak jos, kad daugėja kabinetams skirtos įrangos ir mokytojai turėtų dėti pastangas po truputį jos įsigyti.

Šiame kabinete per metus kelis jau atsirado šūsnis geografijos plakatų, kurie naudojami ir kaip stacionarios vaizdinės priemonės, ir kaip demonstracinės mokymo priemonės. Artimiausiu metu šiame kabinete atsiras multimedia įranga, tačiau ji negali pakeisti vaizdinių priemonių, kurios matomos nuolat.

Šioje mokykloje prie daugelio dalykinių kabinetų yra įrengti konkretaus dalyko tematiką atspindintys stendai. Šio geografijos kabineto prieigose įrengtas per mokinių projektinę-kūrybinę veiklą sukurtas stendas „Lietuviški vardai pasaulyje”. Tai puiki geografijos populiarinimo bei pilietiškumą skatinanti priemonė ir pavyzdys to, kad, esant galimybei, geografijos agitaciją reikia pradėti dar neįžengus į patį kabinetą. Šią priemonę Power point formate mokytoja mielai pasiūlė šiam www puslapiui.

Daiva Mickutė_Vėtrungė_Klaipėda

Vetrungess_galine siena

Vetrunge_stendas


Fotografijos: Ryto Šalnos

Share This Post

Rašyti komentarą