Lietuva – septyniolikta švariausia pasaulio valstybė

lietuvaLietuvos pastangos išsaugoti švarią ir sveiką aplinką per pastarąjį dešimtmetį buvo aiškiai nepakankamos, tačiau ji yra septyniolikta švariausia pasaulio valstybė. Jeilio ir Kolumbijos universitetų mokslininkai, naudodami visą jiems prieinamą informaciją, įvertino 132 pasaulio valstybes.
Jų vertinimu, švariausia ir žmogaus sveikatai palankiausia valstybė yra Šveicarija, o Latvija – antra. Toliau eina Norvegija, Liuksemburgas, Kosta Rika, Prancūzija, Austrija, Italija, Didžioji Britanija ir Švedija.

Šios valstybės priskiriamos “stipriausiųjų” grupei. Lietuva ir dar 35 šalys pateko į “stiprių” grupę, “vidutiniokų” grupėje yra Estija ir Baltarusija, “silpnųjų” grupėje – Rusija, o “silpniausiųjų” grupę užbaigia Uzbekija, Turkmėnija ir Irakas.

Mokslininkai įvertino ir valstybių pastangas gerinti gyvenamąją aplinką per visą dešimtmetį.
Šiuo požiūriu lydere pripažinta Latvija, o Lietuva su kaimyne Lenkija bei kitomis pasaulio valstybėmis pateko į ketvirtą – “blogėjančių” šalių grupę. Estija nusirito į visų blogiausių šalių grupę, kurią užbaigia Rusija.

Mokslininkai vertino galimą aplinkos poveikį žmogaus ligoms, todėl jie atsižvelgė į vandens, oro, biologinės įvairovės, miškų, žemės ūkio ir klimato kaitos būklę.

Šaltinis: ELTA

Share This Post

Rašyti komentarą