Pajudėjo saulės elektrinės projektas Saharoje

Saules elektrinesKompanija „Nur Energie“ pradės saulės elektrinės Saharos dykumoje, Tunisui priklausančioje teritorijoje, statybos darbus pranešime informuoja „Desertec“. Pilnas projektas, kurio kaina 400 mlrd. eurų, jau gavo pavadinimą – „Desertec Industrial Initiative“.

Iki galo įgyvendintas „Desertec“ projektas ateityje leistų Europai gauti iš saulės daugiau kaip 15 proc. jai būtinos elektros energijos.

Statyba vyks dviem etapais: pirmąjį planuojama užbaigti 2014 metais, o antrąjį – 2016-aisias. Elektrinės galingumas sieks apie du gigavatus. Planuojama, kad elektrinėje dirbs apie 20 tūkst. žmonių.

Elektrinę sudarys 825 tūkst. saulės baterijų. Vien saulės elektrinės galingumas leis aprūpinti energija apie 700 tūkst. namų Europoje.

„Desertec“ buvo įsteigta 2009 metais. Tai tarptautinis konsorciumas, kurio tikslas – aprūpinti Europą elektros energija pasitelkus saulės elektrines. Į konsorciumą įeina didelės Europos korporacijos, tarp jų ABB ir „Siemens“, „E. On“, RWE, „Deutsche Bank“, „Munich Re“.

Steigiant „Desertec“ investuotojai pranešė apie savo planus investuoti į projektą apie 400 mlrd. eurų.

Šaltinis: alfa

Share This Post

Rašyti komentarą