Geografijos olimpiada 6–8 klasėms „Mano gaublys”. REGISTRACIJA BAIGTA

LGMA logotipasLGMA taryba, atsižvelgdama į daugelio mokytojų bendruomenių pageidavimus, kaimyninių ir kitų šalių patirtį, nuo šio pavasario inicijuoja naują olimpiadą, kurioje kviečia rungtis 6–8 klasių moksleivius. Šiam renginiui suteikiamas savitas pavadinimas „MANO GAUBLYS“. Olimpiada įvyks kovo 13 d. Jau užsiregistravo 160 adresatų šios olimpiados užduotims gauti. Konkretus mokyklų skaičius tikslinamas.

Olimpiados „Mano gaublys” 6–8 klasėms taisyklės

Renginio tikslas

  1. Skatinti mokinių domėjimąsi geografija ir jos populiarinimą mokyklose.
  2. Sudaryti galimybes 6–8 klasių mokiniams varžytis konkrečios mokyklos, kelių mokyklų, rajono, miesto, regiono mastu.
  3. Sudaryti galimybes atsirinkti stipriausius mokinius, galinčius dalyvauti kituose konkursuose ir olimpiadose.
  4. Padėti mokytojams greitai ir efektyviai surengti geografijos olimpiadą 6–8 klasių mokiniams. Šiam tikslui pasiekti LGMA  parengs užduotis, profesionalias kartoschemas, kitas iliustracijas, užduočių maketą, vertinimo lentelę.

Renginio dalyviai

  1. Olimpiadoje dalyvauja visi norintys 6, 7 ir 8 klasių mokiniai. Visi rungiasi savo klasės kategorijose. Mokinių atranką organizuoja geografijos mokytojai.
  2. Geografijos mokytojui arba bendruomenei nutarus, gali būti nustatoma dalyvių kvota.
  3. Renginys gali būti organizuojamas vienoje konkrečioje mokykloje, rungtis gali kelios mokyklos, konkretaus miesto/rajono mokyklos ar tam tikros savivaldybės visų mokyklų atstovai.

Užduočių pateikimas

  1. Visą visoms klasėms skirtą užduočių rinkinį sudaro 40 užduočių. Visos užduotys sumaketuotos eilės tvarka nuo 1 iki 40.
  • 6 klasės mokiniai atlieka užduotis, pažymėtas skaičiais nuo 1 iki 20.
  • 7 klasės mokiniai atlieka užduotis, pažymėtas skaičiais nuo 1 iki 30.
  • 8 klasės mokiniai atlieka užduotis, pažymėtas skaičiais nuo 10 iki 40.


Tokia tvarka sąmoningai siekiama, kad 7-tokai atliktų ir visas 6-okų užduotis, 8-okai – 10 užduočių iš to, ko mokėsi 6 klasėje ir visas užduotis iš to, ko mokėsi 7 klasėje. Tokiu būdu užtikrinamas turimų žinių ir gebėjimų įtvirtinimas. Atsiranda galimybė palyginti stiprius 6-okus su 7-okais, o 7-okus su 8-okais. Visose klasėse persidengiančios užduotys nuo 10 iki 20 atitinka pamatinius geografijos pagrindus.

  1. Visas rinkinys apima 8-10 A4 standartinio formato puslapius.
  2. Užduotys sudarytos taip, jog galimas tik vienas teisingas atsakymas. Kiekviena iš užduočių vertinama tik 1 tašku.
  3. Pirmame užduočių rinkinio puslapyje pateikiama renginio emblema (vyksta balsavimas), trumpa ir aiški instrukcija, vieta mokinio vardui, pavardei, arba kodui (jeigu toks suteikiamas) įrašyti.
  4. Dauguma užduočių siejamos su šaltiniais (nuotraukomis, kartoschemomis, žemėlapiais ar jų fragmentais, statistika, diagramomis, piešiniais). Su vienu šaltiniu gali būti susiję net keli klausimai.
  5. Kiekvienai iš 40 užduočių pateikiama po 4 galimus atsakymus (A, B, C, D), iš kurių teisingas visada yra tik vienas.
    Nors kai kuriose užduotyse mokiniai turi atlikti skaičiavimus, matavimus, tačiau teisingas atsakymas visada yra tik vienas iš keturių pateiktų.

Trukmė:

Rekomenduojama užduočių atlikimo trukmė visų klasių kategorijose – 1 val.

Vertinimas

Užduotys sudaromos ir atsakymų lapas parengiamas taip, kad vieno mokinio darbui patikrinti pakaktų 2 min.

Apdovanojimas

  1. LGMA prašo pasibaigus renginiui atsiųsti rezultatų protokolą, kuriame turėtų būti nurodytos dalyvių pavardės, vardai, mokykla, mokytojo vardas ir pavardė, surinkti taškai.
  2. Gavus protokolą, LGMA išrašo vardinį Padėkos raštą kiekvienos klasės kategorijos 1 nugalėtojui bei jį ruošusiam mokytojui ir persiunčia to rajono/miesto LGMA skyriaus pirmininkui, kuris pasirūpina, kad Padėkos raštai būtų perduoti.
  3. Jeigu rajone/mieste vyksta net keli tokie atskiri renginiai, Padėkos raštai išrašomi visiems kiekvienos kategorijos nugalėtojams ir perduodami analogišku būdu.
  4. Jeigu LGMA negauna rezultatų protokolo, tačiau pagal registraciją žinoma, kad tam tikroje vietoje toks renginys vyko, kitais metais užduotys nesiunčiamos.
  5. Prizinių ir apdovanojamų vietų skaičių nustato renginio organizatoriai.

Registracija ir renginio data

  1. Už renginį vietoje atsakingas atstovas iki kovo 3 d. siunčia laisvos formos paraišką LGMA užduotims gauti šiuo adresu: manogaublys@gmail.com
  2. Paraiškoje nurodoma, kur vyks renginys, kas už jį atsakingas, kontaktiniai duomenys ir elektroninio pašto adresas, kuriuo olimpiados dieną 8.00–9.00 bus persiųstos pilnai paruoštos, sumaketuotos užduotys (pdf formatu). Gavus jas, beliks atsispausdinti tiek kopijų, kiek dalyvaus mokinių. Užduotis rekomenduojama spausdinti spalvotai. Prašome į tai atkreipti dėmesį ir tam pasiruošti.
  3. Olimpiada įvyks kovo 13 d.

.

Su informacija apie šią LGMA tarybos iniciatyvą supažindinti atsakingi Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro Olimpiadų skyriaus atstovai.

LGMA tarybos informacija

Share This Post
42 komentarai
  1. Sveiki geografai,
    šaunu, startuojame “Mano gaublys”. Sėkmės mums visiems.

    Jonas iš Lazdijų

  2. Labai šaunu. Auga geografijos prestižas. Dalyvausim, organizuosim rajone.

  3. Laba diena,
    Registracija iki kovo 3 d., bet kada vyks pati olimpiada?
    Ačiū.

  4. Šaunu. Dalyvausim. Gal ir geografija taps svarbesniu mokslu. Dėkoju.

  5. Šaunu. Dalyvausim. gal augs geografijos prestižas.

  6. Labai džiaugiuosi, kad vyks olimpiada ,,Mano gaublys”.Dalyvausim.Šaunuoliai – organizatoriai.

  7. Džiaugiamės nauju geografijos renginiu- olimpiada.Bet kovo 13 d. vyks ir vyresniųjų klasių geografijos olimpiada ,mokytojai turės lydėti mokinius,kai kurie dalyvauti olimpiados vykdyme ir darbų taisyme,tai jų jaunesnieji mokiniai liks nuskriausti.O gal data jau pakeista ? Ačiū.Sėkmės organizatoriams .

    • Juk tikrai ne visi mokytojai turi vykti į vyresniųjų olimpiadą. Be to, šiuos jaunesnius mokinius galima sukviesti į tą pačią mokyklą.
      Šiais metais sąmoningai buvo atsisakyta 6-8 klasių olimpiadą rengti atskirą dieną dėl tos priežasties, kad kai kurie mokytojai nenori, pasak jų, „gaišinti” dvi dienas.
      Bet koks sprendimas šiuo klausimu turės palaikytojų ir oponentų, tad visiems įtikti tiesiog neįmanoma. Tačiau po šių metų eksperimento bus surengtas aptarimas ir priimti daugumos pageidavimus atliepiantys sprendimai.

  8. Šaunu. Dalyvausim, organizuosim. Vyks kovo 3 d., o kelintą valandą pradžia.

  9. Olimpiada kovo 13 d. ,o kelintą valandą.

    • Užduotys bus išsiųstos apie 9 val. Olimpiados pradžios laiką nustato organizatoriai: tai gali būti ir 10 val., ir 12 val., tačiau galima organizuoti renginį ir po pamokų, nes trukmė – viena valanda.

  10. Pritariu,kad 6-8 klasių olimpiada būtų kovo 13 d. Daugiau mokyklų dalyvaus olimpiadoje, o ir geografams susibūrimas. Mokyklų direktoriai nenoriai išleidžia mokytojus į pasitarimus. Reikia tik noro.

  11. Sveiki,
    džiaugiuosi Jūsų iniciatyva. Puiku. Šaunuoliai.
    O iki kada reiks atsiųsti tuos protokolus?

    • Protokolus prašytume atsiųsti kelių dienų bėgyje po renginio, tačiau tai galima padaryti iš karto po renginio, nes vertinimas juk, tikėtina, neužtruks. Dalyvių sąrašą Jūs turėsite pasidarę, taigi į jį įrašyti surinktus taškus neužims daug laiko.

  12. Vilniečiai klausia kurioje mokykloje vyks olimpiada?

    • Šį klausimą sprendžia Vilniaus miesto geografijos mokytojų metodinė taryba, tačiau, esant pageidavimui, olimpiada gali vykti ir vienoje ar keliose mokyklose. Tai Jūsų pačių, arba Jūsų bendruomenių sprendimas. Svarbiausia, kad viso ko centre būtų Jūsų mokiniai ir geografijos mokomasis dalykas.

  13. Tiesiog puiku, kad ir nedidelių mokyklų vaikai galės dalyvauti. Geriau nebūna.

  14. Džiugu, kad olimpiada vyks mažesnėms klasėms. Ir jie turės kur išbandyti jėgas. Šaunuoliai šios olimpiados sumanytojai.

  15. Tiesiog puiki naujiena, nes suteikta galimybė dalyvauti didesnei daliai mokinių, o norinčių dalyvauti tikrai yra. Ar reikės mokėti kokį nors registracijos mokestį?

    • Jokio mokesčio už užduotis nėra. Tai LGMA pagalba mokytojams. Tačiau mes neabejojame, kad tie mokytojai, rajonų ir miestų atstovai, kurie norės gauti užduotis, PRIVALO būti LGMA nariais. Juk mes jau esame stiprūs ir būsime dar stipresni tik tada, kai būsime dar labiau susitelkę. Mes turime didžiuotis, kad esame geografai, kad dėstome patį įdomiausią mokomąjį dalyką.

  16. Puiku, kad vyksta tokios olimpiados ir jaunesniųjų klasių mokiniams. Ar teisingai supratau, kad tokią olimpiadą galima organizuoti ir mokyklos mastu?

    • Taip, 6-8 klasių olimpiadą Jūs galite drąsiai organizuoti tik savo mokykloje. Bet, žinoma, galite kooperuotis ir su kitomis mokyklomis.

  17. O jei mūsų mokyklos mokytojai nėra LGMA nariai, tai mes negausime užduočių? Nors esame užsiregistravę ir gavome patvirtinimą dėl dalyvavimo.

    • Jeigu norite organizuoti šį renginį, vadinasi, sekate įvykius svetainėje http://www.project.weblab.lt Jeigu geografijos mokytojai joje lankosi, tačiau vis dar nėra LGMA nariai, vadinasi, čia jau visiškas nesusipratimas. PRIMENAME, kad LGMA veikla remiama iš LGMA nario mokesčio lėšų, tad jei kai kurie geografijos mokytojai „patyliukais” naudojasi kitų aktyvumu – tai labai nepilietiška. Ko dar reikia kai kuriems mokytojams, kad jie suprastų, jog narystė asociacijoje – ne prievolė , o būtinybė?
      Užduotis gausite, nepergyvenkite.

  18. Bandžiau užsiregistruoti, bet kol kas patvirtinimo negavau. Kiek laiko turi praeiti, kad atsiųstumėte patvirtinimą. O gal reikia oficialios paraiškos?

  19. Sveiki.
    Taigi, kovo 13 d. nesusipratimas ar nesusiderinimas? Vyksta 2 renginiai vienu metu, siunciamos centralizuotai dvejos uzduotys.
    Labiausiai nuskriausti leka vidurinio ugdymo mokytojai, kuriu aukletiniai galbut dalyvautu ir rajonineje 9-12 kl. olimpiadoje, ir – 6-8 kl. olimpiadoje. Nors “persiplesk”.

  20. Sveikinu ir palaikau šią iniciatyvą. Sakykite, ar užduotys bus sudarytos tuo pačiu principu kaip ir vyresniųjų (testas, praktinės užduotys)?

    • Žemesniųjų klasių olimpiados užduotys bus sudarytos visiškai kitu principu, nei 9-12 klasių olimpiadai. Mažesniems užduotys bus sudarytos testiniu principu, pateikiant 4 atsakymų variantus. LGMA tarybos tikslas – sukurti sistemą, kuri leistų greitai patikrinti mokinių rezultatus ir tuo pačiu motyvuotų mokinius.
      Nesiekiame tikslo apkrauti mokinius užduotimis ir geografiniais faktais.

  21. Atsiprašau, užduočių tvarką radau.

  22. Na, kolkas patvirtinimo ir as negavau, bet tikiuosi, kad gausiu 🙂

  23. Sveiki, noriu paklausti ar gausime kartu su užduotimis ir atsakymus į jas?

  24. Ar labai nukentės mokinių rezultatai, jei spausdinsime nespalvotai, tikrai neturime lėšų spausdinti spalvotai ? Ačiū.

    • Ar Jūs norėtumėte matyti dabar tik juodai baltą televiziją? Tikriausiai NE, nes vis dėlto XXI amžius. Mūsų mokiniai, labai daug mokinių nemėgsta šiuolaikinės lietuviškos mokyklos dėl to, kad mes manome, jog jiems viskas turi tikti taip, kaip mes jiems duodam… nesvarbu jų interesai, nesvarbu poreikiai, nesvarbu XXI amžius…
      Jeigu mes gyvenam Europos Sąjungoje, daliname milijardais jos paramą įvairioms sritims, merkiam milijardus į turbo projektus ir negalime atspausdinti mūsų vaikams, mūsų ateičiai, 4-6 puslapiukų spalvotai – kažkas kažkur pas mus negerai… gal mūsų smegenyse, gal politikų galvose… gal su prioritetais šlubuojam…
      Fiziškai tikrai niekas nenukentės dėl to, kaip bus spausdinama… juk mokiniai negali rinktis… kaip jiems duosim, taip jie priims…

  25. O kokioje mokykloje vyks?

  26. Iki kada planuojat ištaisyt darbus?

  27. Ar šioje svetainėje galima bus pamatyti pilnus visų dalyvavusiųjų rezultatus? Kada numatoma juos paskelbti?

    • Dar kartą atsakome, kad ši olimpiada yra vietinė olimpiada ir JOKIE BENDRI REZULTATAI čia nebus skelbiami. Visi mokiniai varžėsi arba savo mokyklos, arba kelių mokyklų, arba rajono mastu.

  28. Sveiki. Norėčiau sužinoti kada įvyks 6-8 klasių mokinių olimpiada „Mano gaublys“ 2013 m.(mėnuo, diena, valanda).

Rašyti komentarą