Lietuva – viena stabiliausių valstybių pasaulyje

Lietuva_puiki salis„Maplecroft“ paskelbė penktą kasmetinį politinių rizikų žemėlapį, kuriame suskirstė valstybes pagal politinį stabilumą. Įvertinus 197 valstybes politiškai nestabiliausios pasaulio šalies titulas ir vėl atiteko Somaliui. Daugelį sąrašo pirmūnių sudaro Afrikos ir Vidurinių Rytų valstybės.

1. Somalis
2. Demokratinė Kongo Respublika
3. Sudanas
4. Afganistanas
5. Mianmaras/Birma
6. Irakas
7. Libija
8. Centrinė Afrikos Respublika
9. Sirija
10. Jemenas

„Maplecroft“ pastebi, kad per metus politinio nestabilumo rizika išaugo penktadalyje pasaulio valstybių, tačiau Baltijos regionui nederėtų nerimauti.

Lietuva šiame sąraše užėmė 164 vietą ir pateko tarp valstybių, kuriose politinių neramumų rizika yra itin žema. Kiek geresnį rezultatą pademonstravo Estija – 179 vieta. Latvija liko 147 pozicijoje ir pateko tarp vasltybių, kurios yra priskiriamos viduinės rizikos grupei. Panašaus vertinimo sulaukė Pietų Europos ir Balkanų šalys. Kaimyninė Lenkija liko 159 vietoje.

Kur kas didesnė politinių neramumų tikimybė lieka Rusijoje ir Baltarusijoje. Pastarosios valstybės užėmė atitinkamai 17 ir 64 vietas.

Stabiliausiomis pasaulio valstybėmis buvo pripažintas Liuksemburgas ir Naujoji Zelandija.

Šaltinis: ekonomika

Share This Post
1 komentaras
  1. Nėra ko norėti, juk jau ilgą laiką Somalis neturi normalios valdžios 🙂 Piratavimas ten juk vyksta žiaurus (ne kompiuteriais, o realybėje 😀 )

Rašyti komentarą