Trolio liežuvis: įspūdingiausia Norvegijos, o gal ir viso pasaulio uola (foto ir video)

TrolltugaKo gero, tai – viena įspūdingiausių uolų ne tik Norvegijoje, bet apskritai visame pasaulyje. 700 metrų aukštyje smygsanti visiškai horizontali uola negali neužburti priešais ją ir po ja atsiveriančiomis perspektyvomis. Žinoma, jei tik nekamuoja aukščio baimė.

Trolltunga

Odos komunoje (Norvegija) esanti Trolltungos uola (liet. – Trolio liežuvis) išsikišusi virš Hardangerio fiordo. Svaiginamo aukščio granitinį trampliną tik maždaug prieš 10 tūkst. metų suformavo slenkantys ledynai, kuriems pavyko pasiekti uolos kraštą. Tirpstančio ledyno vandenys įsiskverbė į uolos plyšius ir šaldami suplėšė apatinę uolos dalį, suformuodami nuostabią natūralią apžvalgos aikštelę.

Prie Trolio liežuvio keliautojai gali prieiti vasarą – maždaug nuo birželio vidurio iki rugsėjo vidurio. Norvegiškas trolis savo liežuvį iškišti nusprendė 17 kilometrų nuo Vakarų Norvegijos miesto Odda ir tik už 190 km nuo antro pagal dydį Norvegijos miesto Bergeno. Taigi, jis tikrai nėra atokiose Norvegijos žemėse.

Beje, iki Trolio liežuvio pėsčiomis žingsniuoti teks apie 8-10 valandų (tiek pat arba daugiau sugaištama žygiuojant atgal). Didžioji kelio dalis – įkalnė. Sunkiausią pirmąją maršruto dalį iki 2008 m. buvo galima įveikti keltuvu, tačiau dabar jis neveikia.

Pastaruoju metu Trolio liežuvis ypač išpopuliarėjęs. Per dieną jį aplanko apie 500 žmonių.

Trolltunga

Trolltunga

Trolltunga

Trolltunga

Trolltunga

Trolltunga

Trolltunga

Trolltunga

Trolltunga


Šaltinis: technologijos
Share This Post

Rašyti komentarą