Afrikoje iškils lygių neturintis pastatas – „Al Noor Tower“

Afrikos dangoraizis

Saudo Arabijos investuotojas planuoja savo vardą išgarsinti Afrikoje pastatydamas įspūdingą statinį – aukščiausią dangoraižį visame žemyne.

Pastatas turėtų „išdygti“ Maroko mieste Kasablankoje. 540 metrų aukštis – tai „10 metrų kiekvienai iš 54 Afrikos valstybių“ – teigiama projekto tinklalapyje.

Paskaičiuota, kad tokio dangoraižio projekto įgyvendinimas kainuos apie 1 mlrd. JAV dolerių. Jis bus statomas Dubajuje įsikūrusios Artimųjų Rytų ribotos atsakomybės įmonės, kurią valdo Saudo Arabijos verslininkas Sheikh Tarek Binladen.

Pastatui prireiks 25 hektarų teritorijos, kurioje bus septynių žvaigždučių viešbutis, restoranas, verslo ir prekybos centrai. Į projektą įtrauktas ir 2 tūkst. kvadratinių metrų plotas, skirtas gydyklos bei SPA įrengimui.

Projekto įgyvendinimas kainuos apie 1 mlrd. JAV dolerių
©sploid.gizmodo.com

„Tai bus aukščiausias Afrikos bokštas, – komentuoja projekto vadovas Amede Santalo. – Pasirinkome Maroką, nes tai yra vartai tarp Afrikos ir Europos, moderni ir politiškai stabili šalis“.

Šiuo metu didžiausias pastatas Kasablankoje yra 210 metrų aukščio Hasano II mečetė. Jos statyba buvo baigta 1993 metais. 60 aukštų pastatas yra septinta aukščiausia mečetė visame pasaulyje.

Kasablankoje atsirasiantis 540 metrų pastatas šiuo metu turi „Al Noor Tower“ vardą, kuris reiškia: „arabų šviesos bokštas“. Musulmonų bendruomenė tikisi, kad pavadinimas vis dėlto bus pakeistas ir realiausias tam kandidatas – „Karaliaus Mohammedo VI bokštas“.

114-aukštų pastatas buvo suprojektuotas Deniso Valodės, kuriam priklauso Prancūzijos architektų kompanija „Valode & Pistre“. Iš paukščio skrydžio bokšto forma primena akis, simbolizuojančias Sheikh Tarek Binladen viziją. Nors kūrėjai apie smulkesnes dizaino detalės vis dar nekalba, tačiau prasitarė, kad dėka atriumo, „Al Noor Tower“ gyventojai galės mėgautis natūralia šviesa, o jo fasadas bus papuoštas 1000 Afrikoje egzistuojančių kalbų raštais.

Ant fasado 1000 Afrikoje egzistuojančių kalbų raštai
©sploid.gizmodo.com

Dėka atriumo, „Al Noor Tower“ bus apšviestas natūralia šviesa
©sploid.gizmodo.com

Projektas pagal Sheikh Tarek Binladen viziją
©sploid.gizmodo.com

Dėl tam tikrų ekonominių ir kultūrinių veiksnių (palyginus su kitais žemynais), Afrika turi labai mažai dangoraižių, tačiau panašu, kad visa tai greitai gali pasikeisti.

Šiuo metu aukščiausias pastatas Afrikoje yra „Carlton“ centras Johanesburge (222,5 metrai). Šį titulą bokštas gavo 1973 metais. Pernai apie savo planus statyti didelį pastatą pranešė ir Etiopija. Jos dangoraižis turėtų iškilti iki 448 metrų aukščio. Gana netoli sostinės Akros planuoja statyti 10 mlrd. JAV dolerių vertės technologijų, gyvenamų patalpų ir darbo.

kompleksą. Jį sudarytų šeši bokštai, kurių vienas siektų 270 metrų aukštį.

Savo dydžiu „Al Noor Tower“ užgožtų visus šiuos pastatus. Jo statybą planuojama pradėti jau kitais metais, o užbaigti tikimasi 2018 metų birželio mėnesį.

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post

Rašyti komentarą