Rusijos toponimijos perliukai: Marsas, Ganibalovka, Chrenovo ir kt.

marsĮdomiai, keistai ar tiesiog absurdiškai pavadintų gyvenviečių pasitaiko daugelyje šalių. Ne išimtis ir Rusija, kur net ir niūriausiuose ir atokiausiuose kampeliuose žmonės nestokoja humoro jausmo. Ir gyvena linksmai, bent jau taip norėjo “Vesiolaja žyzn” kaimelio gyventojai.

Ar norėtumėte gyventi Paryžiuje, Liuksemburge, bet esate Rusijos pilietis, kuriam šiuo metu taikomos ES sankcijos? Nenusiminkite – galite apsigyventi taip pavadintose gyvenvietėse neišvykę iš plačiosios tėvynes ribų.

Taip pavadintas gyvenvietes galite rasti Rusijoje. Tiesa, vargu, ar rusiškame Liuksemburge rasite ramybės idilę – neišvaizdus kaimelis yra smurtu pagarsėjusioje Dagestano respublikoje, o Paryžius – Čeliabinsko srityje.

Taip pat nebūtina treniruotis būti kosmonautu – aplankyti Marsą arba Jupiterį galite Kalugos ir Maskvos srityse. O štai žmogienos mėgėjai neturėtų suklysti – legendinio Hanibalo Lekterio pėdsakų vertėtų ieškoti visai ne Lietuvoje, o Leningrado srityje esančioje Ganibalovkoje.

Galbūt kas ir susigundytų penktadienius praleisti Piatnicoje (Naugardo sritis), o Permės krašte aplankyti Čiuvakų kaimą, nors vargu ar kas norėtų užklysti į Ivanovo srityje esančius Zadus, o Chakasijos respublikoje esančiame Pmso miestelyje geros nuotaikos tikėtis, matyt, neverta.

Tuo tarpu iš Tverės srityje esančių Buchalovų gali būti sunku išvažiuoti, o netoliese esančiame Radosnty miestelyje ar Krasnodaro srityje esančiame Vesiolaja Žyzn gal ir norėtųsi pasilikti.

Marse gyvybė vis dėlto yra

Taip pat ir Jupiteryje

Šios gyvenvietės pavadinimas lietuviškai būtų “Višta”

Hanibalininkai… Rekomenduojama apvažiuoti

Kodėl perbrauktas “Penktadienis”, o ne “Pirmadienis”?
©adme.ru

Štai iš kur kilę mistiniai “čiuvakai”!
©adme.ru

… “Raudondramblis”?
©adme.ru

Ką ir bepridursi… Beveik Užpaliai, bet jei versti paraidžiui, išeitų Užpakaliai
©adme.ru

Sunkiai išverčiamas upeliuko pavadinimas – tiesiog be komentarų…
©adme.ru

Na ir pabaigai…
©adme.ru

Šaltinis: technologijos.lt/adme.ru
Share This Post

Rašyti komentarą