Atskleisti neįtikėtini Velykų salos statulų kūnai (Video)

velyku salosVelykų sala puikiai žinoma ne tik dėl savo pavadinimo, tačiau ir dėl saloje esančių akmeninių galvų statulų. Tačiau šiuo faktu istorija nesibaigia – akmeniniai žmonės turi ne tik galvas, bet ir po žeme palaidotus kūnus.

Velykų sala
©kangury.net

Archeologai yra dokumentavę 887 masyvias statulas, dar žinomas kaip Moai, tačiau spėjama, jog jų skaičius gali siekti ir tūkstantį. Dauguma jų buvo iškaltos iš vulkaninių uolienų tarp 1100 ir 1680 metų.

Kaip rašo Artnet.com, nors sala yra populiari turistinė kryptis, milžiniškas statulų dydis atbaido vagis, kurie nevengia aplankyti kitų istorinių vietų.

„Live Science“ teigia, kad archeologai apie statulų kūnus žinojo jau daugiau nei prieš šimtmetį, kai 1914 metais saloje buvo pradėti tyrimai.

„Ant ugnikalnio šlaito iki pečių užkasta apie 150 statulų. Jos ir yra labiausiai žinomos, gražiausios ir dažniausiai fotografuojamos iš visų Velykų salos statulų. Tie, kurie nematė kitų statulų nuotraukų, galėjo pamanyti, kad jos turi tik galvas“, – teigia Velykų salos statulų projekto direktorė Jo Anne Van Tilburg.

Pirmą kartą statulų kūnai buvo mokslininkų iškasti 2000-aisiais. Būtent tuo metu ir prasidėjo direktorės darbas, kai ji kruopščiai dokumentavo procesą.

„Visada svarbu prasibrauti po daiktų paviršiumi“, – „Fox News“ sakė ji.

Žiūrėti VIDEO: https://www.youtube.com/watch?t=2348&v=mH0sIjAHBVY

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post

Rašyti komentarą