Pribloškianti architektų vizija Islandijai – elektros laidus nešantys gigantai

IslandijaElektros stulpai nebūtinai turi būti nuobodūs: tokios nuostatos laikydamiesi Islandijos inžinerinių sprendimų kūrėjai paskaičiavo, kaip suprojektuoti žmogaus kontūro stulpus – milžinus.

isladija2

http://www.pre-tend.com


O jei reikia elektros – reikia ir dažnai bjaurokai atrodančių elektros stulpų, tiesa? JAV architektai „Choi+Shine“ su tuo nesutinka.

„Choi+Shine“ sukūrė dizainą naujo tipo elektros stulpams, kurie yra milžiniškų humanoidų formos. Metalinės struktūros tarsi neštų laidus per vulkaninę salą, taip sukurdamos dar mistiškesnę šalies aurą.

Architektai savo pasiūlymą pateikė vienai iš šalies energetikos įmonių. Pagal jų idėją, 45 metrų stulpai būtų kuriami iš plieno, stiklo ir betono. Kiekvienos statulos pozą būtų galima modifikuoti taip, kad ji geriau pritaptų prie ją supančios aplinkos.

„Tokių figūrų pamatymas taps nepamirštama patirtimi, kuri pakylės stulpus iki kažko daugiau nei paprasčiausių funkcionalių kūrinių iš būtinybės“, – teigia architektai.

Elektros stulpai-humanoidai
©oko-planet.su

Elektros stulpai-humanoidai
©oko-planet.su

Galiausiai energetikos bendrovė, atsakinga už Islandijos elektros tinklus, nusprendė nesiimti šio projekto, tačiau „Choi+Shine“ už idėją buvo įteiktas architektūros apdovanojimas.

Nors šis pasiūlymas buvo pateiktas 2010 m., šių metų rudenį jį vėl priminė įvairūs interneto puslapiai, rašantys apie dizainą. Gal būt tai šio projekto atgimimo pradžia?

„Choi+Shine“ projektas
©v3.arkitera.com
Šaltinis: technologijos.lt
Share This Post

Rašyti komentarą