Prie Pekino susidarė rekordinio dydžio spūstis – mašinos stovėjo 50 eismo juostų

2-1-spuPeržiūrėję šias nuotraukas suprasite, kad jūs, ko gero, tikrai niekada nesate atsidūręs rimtoje eismo spūstyje. Vilniaus, Rygos, Maskvos ir kitų Europos didmiesčių eismo spūstys – vienas juokas, palyginus jas su sunkiai suvokiamomis eismo spūstimis Kinijoje.Spalio 6 d. Pekine susidarė tokia eismo spūstis, kad vairuotojai kelyje išsirikiavo bei įstrigo net ir… 50 eismo juostų. Skamba kaip visiški kliedesiai, tačiau tai – tikrovė.

Kai į kelius ir gatves tuo pat metu išvažiuoja pusė Kinijos gyventojų, šalyje neišvengiamai prasideda eismo spūsčių metas. Tuo vakar turėjo progą įsitikinti ir savo kailiu patirti sostinės Pekino vairuotojai.

Iš oro užfiksuota kolosali eismo spūstis automagistralėje į Pekiną – tai sostinės gyventojai grįžo į savo miestą po Nacionalinės dienos minėjimo švenčių, kurios nuo spalio 1 d. tęsėsi visą savaitę. Pranešama, kad neįtikėtiną eismo spūstį viename intensyviausių ir plačiausių planetos automagistralių sukėlė naujas patikros/mokesčių postas.

Milžiniška spūstis prasidėjo apie 14:00 val. vietos laiku Pekino priemiestyje, per kurį nutiestas G4 magistralė Pekinas-Honkongas-Makau (G4 Beijing-Hong Kong-Macau Expressway). Joje yra įrengta apie 50 eismo juostų. Neįtikėtina, tačiau visose jose eismas sustojo.

Prie Pekino susidarė neregėto dydžio spūstis

Tuo metu į namus mėgino grįžti šimtai tūkstančių Pekino gyventojų. Nuotraukose ir filmuotuose kadruose kiek akys užmato magistralėje stovi keliasdešimčia juostų išsirikiavusios transporto priemonės.

Spūstį sukėlė naujas patikros/mokesčių postas, kuriame 50 eismo juostų kelias susiaurėja iki mažiau nei 20 eismo juostų.

Panašūs dalykai dėjosi ir kituose Kinijos didmiesčiuose – Šanchajuje, Nandžinge ir kt. “Auksine savaite” vadinama Kinijos Nacionalinės dienos šventė vyksta kasmet – kinai nedirba visą savaitę, todėl tomis dienomis šalies turizmo sektoriuje įvyksta tikras demografinis sprogimas. Mat daugeliui kinų ši šventinė savaitė yra viena iš retų progų per darbo

metus pakeliauti.

Prie Pekino susidarė neregėto dydžio spūstis

Nacionalinės Kinijos turizmo agentūros skaičiavimu, nuo spalio 1 iki 7 d. Kinijoje keliavo daugiau kaip 750 mln. šalies gyventojų. Šis skaičius kasmet didėja 6,1 proc.

Prie Pekino susidarė neregėto dydžio spūstis
Prie Pekino susidarė neregėto dydžio spūstis
Šaltinis: technologijos.lt
Share This Post

Rašyti komentarą