Norvegija ketina Suomijai padovanoti kalną

halti-moutain_1450529575Retai kada bepamatysi, ypač Europoje, kad viena valstybė savanoriškai atiduotų dalį savo teritorijos kitai valstybei. Bet, pasirodo, tai dar įmanoma.

Norvegijoje prasidėjo akcija, kuria raginama Suomijai jos nepriklausomybės šimtmečio proga 2017 metais padovanoti Halčio kalno viršūnę ir taip paslinkti sieną tarp šių dviejų valstybių 20 metrų į vakarus, rašo „Discovery“.

Ši idėja kilo buvusiam Norvegijos kartografijos valdybos darbuotojui Bjornui Geirrui Harssonui.

halti-mountain-washington-post_650x400_51450576795Halčio kalno lokacija

Tai, pasak jo, būtų puiki dovana Suomijai šimtmečio proga, kuri iškeltų juos į naujas aukštumas tiesiogine to žodžio prasme, nes Halčio viršūnė, kurios absoliutinis aukštis virš jūros lygio – 1331 m, taptų aukščiausia Suomijos vieta.

Halčio kalnas
©www.tv2.no

B.G.Harssonas interviu valstybinei televizijai NRK pažymėjo, kad norvegai tokios mažos teritorijos nepasigestų, o suomiams tai taptų tikra švente.

Norvegijos kartografijos valdybos pirmininkė Anne’a Catherine’a Frostrup palaiko šią idėją. Jos nuomone, tai būtų puiki dovana valstybei, kuri net neturi jokio tikro kalno.

Kol kas ši iniciatyva nesulaukė daug dėmesio suomiškoje žiniasklaidoje.

Vis dėlto socialiniame tinkle „Facebook“ daugėja žmonių tiek Suomijoje, tiek Norvegijoje, kurie mano, kad šis įvykis taptų puikiu draugystės tarp šių valstybių pavyzdžiu.

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post

Rašyti komentarą