Lietuviai pasaulį siekia nustebinti „nesunaikinamais“ telefonais

GetnordMobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress“ 2016 šįmet dalyvauja penkios įmonės, kurios užsiregistravusios kaip Lietuvos atstovės. Tarp jų ir „Getnord“ prekės ženklu pažymėtus telefonus kuriantys lietuviai.

„Getnord“ telefonas
©www.kainos.lt

Kauniečiai „Getnord“, kurie iki 2013 m. buvo geriau žinomi kaip vaizdo stebėjimo sistemų gamintojai „Redlainas“, gamina metalo korpusu sustiprintus smūgiams, dulkėms ir karščiui atsparius telefonus, kurie skirti specifinių poreikių turintiems vartotojams, pavyzdžiui, dirbantiems statybų rinkoje, medžiotojams ar žvejams.

„Mūsų klientai – visi, kam reikalingas telefonas, kuris nukritęs nesudužtų“, – sakė už Italijos rinką atsakingas įmonės atstovas Vincas Kudirka.

Atsparūs smūgiams ir vandeniui

„Getnord“ įrenginių išskirtinumą iš daugelio kitų gamintojų geriausiai nusako  IP 68 ir  MIL-STD-810G sertifikatai: „Getnord“ įrenginiai apsaugoti nuo dulkių ir vandens (maždaug 1,5 metro gylyje gali pragulėti iki pusvalandžio) ir atlaikyti didelius temperatūrų skirtumus, taip pat yra atsparūs smūgiams.

Be to, „Getnord“ įrenginių „Gorila Glass“ stiklu apsaugotą ekraną taip pat dengia ir itin tvirtas „Asahi Glass“ stiklas.

Lietuvių įmonės telefonai lyginant su įprastiniais išmaniaisiais – dideli ir sunkūs: brangiausias „Onyx“ modelis sveria 270 gramų ir storą įrenginio korpusą ne taip paprasta apimti rankomis. Į akis krenta ir gaminių panašumas į CAT gamintojo įrenginius. Vis dėlto V.Kudirka tikina, kad lietuvių įrenginių dizainas unikalus.

Iš viso Barselonoje pristatomi trys „Getnord“ modeliai: mygtukinis antros kartos „Walrus“ ir išmanūs „Onyx“ bei „Lynx“.

„Įdomu tai, kad Europoje perkami mūsų mygtukiniai telefonai. Kai kam tai atrodo pasenęs dalykas, bet Italijoje mygtukinis „Walrus“ – mūsų perkamiausias modelis, – pasakojo V.Kudirka. – Antros kartos „Walrus“ galima naudoti ir  kaip prožektorių. Patys esame nustebę, bet vyresnio amžiaus žmonėms reikia paprasčiausio telefono.“

Vis dėto bendrovės išmaniųjų telefonų vidiniai įrenginių komponentai nėra išskirtiniai: flagmanas „Onyx“ turi HD raiškos (720 x 1280) ekraną, keturių branduolių „Media Tek“ procesorių, 1 GB RAM, 8 MP pagrindinę ir 5 MB priekinę kameras, 8 GB nuolatinės atminties, palaiko LTE. Barselonoje pristatoma naujesnė telefono versija su 2 GB RAM ir 16 GB nuolatinės atminties, su galimybe praplėsti iki 32 GB.

Išmanūs „Getnord“ įrenginiai kol kas veikia su „Android KitKat 4.4“ operacine sistema, tačiau greitai bus atnaujinti į „Lollipop“.

Iš kitų techninių telefonų parametrų išsiskiria baterijos talpa – V.Kudirka teigia, kad 4 tūkst. mAh talpos „Onyx“ baterijos užteks penkioms dienoms naudojimo.

Bendrovė telefonus gamina Kinijoje, o Lietuvoje kuriamas jų dizainas. Lietuvos biure darbuojasi 9 žmonės. „Getnord“ telefonus eksportuoja į Vokietiją, Prancūziją, Italiją ir Didžiąją Britaniją, o Azijoje tuos pačius modelius žymi kitu prekės ženklu.

TRUMPA TELEFONO APŽVALGA

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post
1 komentaras
  1. Manau kad labai geras produktas, pasididziavimas, kai tik bus galimybe, bandysiu pirkti issimoketinai , net ydomu pasidare.

Rašyti komentarą