Gerosios patirties sklaida mokytojas – mokytojui iš kartos į kartą

IMG_7228Graikų filosofas, tyrinėtojas Aristotelis yra pasakęs: „Maloniausi tie žodžiai, kurie suteikia kokių nors žinių“. Vasario 15 d. popietę Telšių rajono geografijos mokytojai rinkosi į metodinę dieną  „Gerosios patirties sklaida mokytojas – mokytojui iš kartos į kartą“.

Metodinė diena buvo kitokia nei įprasta, nes į ją buvo pakviesti buvę geografijos mokytojai, kurių atsidavimas, meilė, tolerancija ir nuoširdus darbas mokant geografijos buvo reikšmingas Telšių rajonui. Sveikinimo žodį tarė ir šiltais prisiminimais dalinosi metodinės tarybos pirmininkė, mokytoja ekspertė Laima Uosytė. Papasakojo apie tai, kuo geografai gyveno, gyvena ir gyvens 2015-2016 m. m.

Mokytoja Laima su kolegomis pasidalino ne tik savo metodine medžiaga, kurią naudoja pamokose, bet ir surengė kūrybinių darbų parodą. Po šiltų ir gražių prisiminimų savo kūrybinę veiklą pristatė bei metodinėmis priemonėmis dalinosi Telšių Žemaitės gimnazijos mokytoja metodininkė A. Šviežikienė. Mokytoja Aurelija visų susirinkusiųjų paprašė pagerbti tylos minute išėjusius Anapilin mokytojus, juk jie pirmieji mus vedė geografijos žinių labirintais ir įskiepijo meilę geografijai.

Telšių Džiugo gimnazijos mokytojas metodininkas T. Ubartas pristatė skaitmenines naujoves, kurias taiko savo pamokose, kad pamokos būtų efektyvesnės ir įdomesnės.

Apie integruotų, netradicinių pamokų galimybes mokykloje ir už jos ribų bei kelionės po JAE pristatymu dalinosi Telšių r. Luokės gimnazijos geografijos vyr. mokytojas S. Baliutavičius.

Telšių Ateities pagrindinės mokyklos mokytoja V. Raibužienė pasidalino parengta metodine medžiaga, o taip pat parodoje eksponavo kūrybinius darbus iš integruoto ilgalaikio geografijos ir technologijų projekto „Aborigenų menas“.

Telšių r. Varnių M. Valančiaus gimnazijos mokytoja metodininkė I. Kačinauskaitė pasidalino parengta ir sukaupta metodine medžiaga, pristatė respublikinį projektą Ubuntu – aš esu, nes esi tu.

Po gerosios patirties sklaidos šiltais prisiminimais pasidalijo buvusios mokytojos: Elena Monstienė, Vlada Arlauskienė, Vera Larionova, Irena Butikienė, Laima Kumžienė. Viešnios pasakojo ir kuo gyvena šiandien, kuo užsiima laisvalaikiu: keliauja, domisi švietimo naujovėmis, aktyviai sprendžia kryžiažodžius ir, žinoma, džiaugiasi anūkais. Už gražius ir šiltus pasisakymus ne tik gėlės žiedais, bet ir geografų kalendoriais buvo apdovanoti buvę mokytojai – kolegos.

Metodinėje veikloje taip pat dalyvavo Telšių švietimo centro metodininkė A. Kleivienė bei Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistas A. Juška.

Metodinės dienos metu vyko ne tik patirties sklaida, bet ir senų geografijos vadovėlių bei atlasų paroda. Kūrybiškais projektiniais darbais papuošta buvo ne tik klasė, bet ir koridorius. Tokio pobūdžio mūsų metodinė diena buvo organizuojama pirmą kartą, bet tikrai ne paskutinį. Švietimo sistema kasdien žengia pirmyn, o mes, mokytojai, turime žengti visada su naujovėmis šalia, kad pamokos būtų įdomesnės, o ir rezultatai geresni.

Telšių r. geografijos mokytojų metodinės  tarybos narys

Simonas Baliutavičius

Share This Post

Rašyti komentarą