Lazerių technologija padėjo atrasti Kambodžos džiunglėse pasislėpusius miestus

cambodiaTyrimo, kuris puikiai tiktų atnaujintam aukštomis technologijomis paremto Indianos Džounso filmo siužetui, metu mokslininkai panaudoję lazerius atrado keletą senovės miestų, pasislėpusių Kambodžos džiunglėse, rašo sciencealert.com.

Atrastos gyvenvietės buvo įsikūrusios šalia senovės šventyklų miesto Ankor Vato šiaurės vakarų Kambodžos dalyje. Manoma, kad miestų amžius galėjo siekti 900–1400 metų, o kai kurie miestai atrodo ne ką mažesni, nei Kambodžos sostinė Pnompenis.

„Lidar“ technologija buvo panaudota peizažo išžvalgymui. Ji gali atfiltruoti paviršiaus vegetaciją ir tokiu būdu parodyti teritorijos formos pokyčius.

Tokio tipo tyrimus atliko sraigtasparnis su specialiais lazeriais. Jis skrenda iš anksto numatyta trajektorija, greičiu ir nuotoliu nuo žemės, o 16 lazerių matuoja kiekvieną kvadratinį metrą.

cambodia-3-afeg

Mokslininkai mano, kad atradimai suteiks naujų minčių apie Chmerų imperiją.

Nuskenuotoje teritorijoje matyti įmantrios vandens sistemos. Istorikai iki šiol manė, kad jos galėjo būti sukurtos keliais šimtais metų vėliau.

„Lindar“ skenavimas taip pat parodė kasyklas, krosnis ir net alaus sodus, o naujai atrasti miestai tarpusavyje buvo sujungti keliais ir kanalais.

Daugumą civilizacijos radinių archeologai numatė egzistuojant, tačiau kai kurie jų buvo netikėti.

Tyrimas, kurio metu buvo analizuoti 2012 m. ir 2015 m. lazeriu surinkti duomenys, publikuotas „Journal of Archaeological Science“.

Šaltinis: 15min.lt

Share This Post

Rašyti komentarą