Pirmą kartą apdovanoti inovatyviausi mokytojai ir mokyklų vadovai

MV (79)Gruodžio 14 d. Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, iškilmingai apdovanoti šių metų inovatyviausi mokytojai. „Inovatyviausio mokytojo“ vardas suteiktas 6 pagrindinėse nominacijose, taip pat įteiktos 4 papildomos nominacijos.

Inovatyviausių mokytojų konkurso dalyvius pasveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. „Dabartinis mokytojas turi domėtis pasaulio švietimo naujovėmis, susipažinti su pažangiausiomis metodikomis, mokėti jas taikyti. Žinoma – ir gebėti dirbti įdomiai. Jis turi būti iniciatyvus, kūrybingas lyderis, autoritetas savo mokiniams. Maža to, pageidautina, kad jis ne ką prasčiau už mokinius išmanytų šiuolaikines technologijas. Tai didžiuliai reikalavimai, kuriuos mokytojui iškelia dabartinė visuomenė. Dėl to nepaprastai džiugu, kad Lietuvoje turime tiek daug profesionalių, inovatyviai dirbančių mokytojų ir mokyklų vadovų“, – sakė ministrė.

Pirmą kartą vykusi iniciatyva susilaukė didelio susidomėjimo – buvo gauta daugiau nei 200 paraiškų iš daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų. Inovatyviausiais išrinkti 6 mokytojai, taip pat įteiktos 4 papildomos nominacijos.

Socialinių mokslų kategorijoje į galutinį finalą pateko ir iki paskutinės minutės kelių šimtų žmonių akivaizdoje laukė komisijos išrinktojo vienintelio trys geografijos mokytojai: Loreta Latvienė, Laima Girdauskienė ir Simonas Šabanovas.

20161214_193045

Inovatyviausia socialinių dalykų mokytoja tapo Loreta Latvienė, Kauno jėzuitų gimnazija, tačiau sveikiname ir Laimą bei Simoną.

Inovatyviausia biologijos, chemijos mokytoja − Janė Liutkienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija.

Fizikos mokytoja − Rigonda Skorulskienė, Kauno jėzuitų gimnazija.

Inovatyviausias kalbų mokytoja (gimtosios ir užsienio) − Staselė Riškienė, Šiaulių raj. Kuršėnų Pavenčių mokykla.

Inovatyviausias matematikas, IT mokytojas – Žydrūnas Tautvydas, Alytaus Panemunės pagrindinė mokykla ir Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla.

Inovatyviausias menų, technologijų mokytojas – Marius Narvilas, Vilniaus jėzuitų gimnazija.

Metų neformaliojo švietimo STEAM srityje teikėjas − M-Lab (Meškėnų laboratorija).

Tarptautiškiausia mokykla − Šiaulių Lieporių gimnazija.

Metų mokyklos vadovas – Rimtas Baltušis, Panevėžio rajono Velžio gimnazija.

Metų publikos mokytoja – Edita Dijokienė, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija.

Apdovanojimų renginyje dalyvavo 200 mokytojų, mokyklų vadovų, savivaldybių, asociacijų atstovų, verslo bei kitų organizacijų atstovų.

Laimėtojus išrinko ekspertų komisija, sudaryta iš nominacijų steigėjų ir švietimo ekspertų.

Išrenkant nugalėtojus buvo atsižvelgiama į tokius pagrindinius kriterijus: pedagoginį profesionalumą, ugdymo metodus, kaip mokytojas dirba su vaikais ir tėvais, pedagoginę lyderystę, t. y. mokytojo aktyvumą už klasės ribų, organizuojant papildomas veiklas, dirbant ekspertinį darbą, padedant kitiems kolegoms, tobulėjimą ir mokymąsi bei technologijų naudojimą ugdymo procese.

Inovatyviausių mokytojų konkursą organizavo „Žinių ekonomikos forumas“ kartu su UAB „Šviesa“ ir partneriais.

Pasveikinti socialinių mokslų nominantų-geografijos mokytojų į renginį atvyko LGMA prezidentas Rytas Šalna.

Parengta pagal ŠMM ir Lietuvos ryto informaciją


Share This Post
5 komentarai
 1. Nuoširdžiausi sveikinimai. Puiki dovana p.Loretai Kalėdų proga.

 2. Mieli geografai,LGMA nariai!

  Labai noriu padėkoti Jums visiems už palaikymą, už tikėjimą, už buvimą kartu mintimis, žodžiais ir darbais! Iš tiesų tai ne mano vienos laimėjimas, o mūsų visų!!! Jau vien tai, kad socialinių mokslų kategorijoje į Top3 pateko 3 geografijos mokytojai – Laima, Simonas ir aš – neleidžia abejoti LGMA stiprybe, dideliais nuveiktais darbais, iniciatyvomis ir daugeliu kitų veiklų, likusių už kadro…
  Aš myliu geografiją!!!

 3. Loreta, šis laimėjimas – tai tavo darbštumo, kūrybiškumo ir stiprybės įvertinimas, nuoširdžiai sveikinu tave.
  Taip pat džiaugiuosi, kad Šiaulių Lieporių gimnazijos vardas paminėtas kaip tarptautiškiausios mokyklos. Sveikinu šios mokyklos bendruomenę su laimėjimu.

 4. SVEIKINU IR DŽIAUGIUOS

 5. Kuo šilčiausi sveikinimai mūsų mokytojams 🙂
  Balsavau už Loretą ir už Simoną, nes abu yra verti šio apdovanojimo 🙂
  Gaila, bet Laimutės pavardės net nemačiau balsavimo platformoje…

Rašyti komentarą