Bloomberg jau skelbia, kad Saulė ir vėjas galutinai pribaigs anglies gavybą

vejo energetikaLabai greitai anglies šachtos taps nerentabilios, o angliakasių profesija pasiners į užmarštį. Šią prognozę pateikė verslo naujienų agentūra Bloomberg.

Anglies gavybos duobkasiu taps alternatyvi, arba „žalioji“, energetika, naudojanti saulės ir vėjo energiją.

Jau po 3-4 metų saulės ir vėjo energijos kaina susilygins su energijos generacija iš anglies, o po 20-25 metų anglies naudojimas energijos gamybai smuks 87 procentais.

Dar visai neseniai gauti energiją iš saulės ir vėjo buvo labai brangus malonumas ir gerokai nusileido energijos generacijai iš anglies.

Tačiau per pastaruosius kelerius metus energijos pagaminamos saulės ir vėjo elektrinių kaina, priešingai ekspertų prognozėms, smarkiai sumažėjo.

Taigi, nuo 2009 metų saulės energija atpigo beveik 4 kartus, o iki šio dešimtmečio pabaigos jos kaina kris dar 66 procentais.

Energijos pagamintos naudojant vėją kaina šiandien yra pigesnė už saulės, o per artimiausius 8 metus ji sumažės dar 30 procentų, o iki 2040 metų smuks dar 47 procentais.

Kinijoje ir Indijoje, kurios yra alternatyvios energijos gamybos pasaulio lyderės, energijos pagamintos šiluminėse ir saulės elektrinėse kaina susilygins.

Ekspertai įsitikinę, kad net JAV prezidento Donaldo Trampo paskelbta „energijos revoliucija“ (kurią būtų teisingiau vadinti kontrrevoliucija) nepajėgs sumažinti pasaulinės iškastinio kuro gavybos mažėjimo tendencijos.

Pasak analitikų, tose pačiose Valstijose iki 2040 metų anglies suvartojimas sumažės perpus.

Vėjo ir saulės energijos populiarumas sustiprins spartų pažangių ličio-jonų baterijų, leidžiančių kaupti ir reikalui esant atiduoti energiją, gamybos vystymąsi.

Šią technologiją galima naudoti tiek stambioje pramonėje, tiek ir namų ūkiuose.

Šiandien vėjo ir saulės energijos sudaro tik 12 procentų pasaulio generuojamų pajėgumų. Tačiau po 20-25 metų jų dalis išaugs beveik iki 50 procentų.

Ekonomistai paskaičiavo, kad 2040 metais megavatvalandė generuojama iš anglies kainuos daugiau nei 60 dolerių, o vėjo ir saulės – mažiau nei 30 dolerių.

Taigi, ar verta šiandien investuoti į anglies kasyklas? Ar vis tik geriau nukreipti lėšas į alternatyvios energetikos plėtrą?

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post

Rašyti komentarą