Afrika jau pralenkė visus žemynus, o 2050 metais žmonija užfiksuos naują, savo apimtimis bauginantį rekordą

AfrikaPrognozuojama, kad 2050 metais pasaulyje gyvens 10 mlrd. žmonių. Prancūzijos tyrimų instituto „Ined“ atlikta studija rodo, kad gyventojų skaičius nuo dabartinių 7,5 mlrd. šoktels trečdaliu, praneša agentūra AFP.

Gyventojų skaičius Afrikos žemyne iki 2050 metų esą gali net padvigubėti, o iki 2100-ųjų – patrigubėti.

Jau dabar čia gyvena 1,2 mlrd. žmonių – šeštadalis pasaulio gyventojų.

Remiantis tyrimu, šiuo metu daugiausiai vaikų, tenkančių vienai moteriai, gimsta Nigeryje: čia vidutiniškai viena moteris pagimdo 7,3 vaiko.

Pasaulio vidurkis yra 2,5 vaiko, 1950-aisiais jis dar buvo 5.

Afrikieciu seima

Afrikiečių šeima

„Gimstamumo procentas sumažėjo beveik visur, tačiau skirtumai lieka milžiniški“, – sakė tyrimo autorius Gilles Pisonas.

Beveik visoje Afrikoje, kai kuriose šalyse Arabijos pusiasalyje ir dalyje Afganistano, Indijos ir Pakistano moterys vidutiniškai gimdo tris ar daugiau vaikų.

„Čia ateinančiais metais bus didžiausias demografinis augimas“, – teigė Ž. Pisonas.

Indija ir Pakistanas greta Kinijos, JAV, Indonezijos, Brazilijos ir Nigerijos jau dabar yra daugiausiai gyventojų turinčios pasaulio šalys. Šiose septyniose valstybėse gyvena iš viso 3,93 mlrd. žmonių.

Šaltinis: technologijos.lt

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Lietuva paminėta XI a. pradžioje Saksonijoje, skurdžioje tragiško įvykio informacijoje, pateiktoje Kvedlinburgo analuose. Tačiau ilgainiui šio nutikimo vieta ir laikas buvo apipinti įvairiomis interpretacijomis ir versijomis.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/kas-buvo-lietuvos-varda-pirmakart-iamzinti-padejes-sv-brunonas-650-857202

Share This Post

Rašyti komentarą