Geografinio tako konkursas „Pasivaikščiojimas po Ukmergę“

34466000_1844751958914255_622709372463611904_n (1)Birželio 5 dieną Antano Smetonos gimnazijoje vyko rajono 7–9 klasių mokinių geografinio tako konkursas „Pasivaikščiojimas po Ukmergę“. Konkursas skirtas Lietuvos ir Antano Smetonos gimnazijos šimtmečiui paminėti.

Konkurso organizatorė ir iniciatorė – gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė  Dalia Vaičiūnienė. Mokytojai konkursą organizuoti padėjo I c klasės auklėtiniai ir geografijai gabių mokinių sambūrio gimnazistai. Auklėtiniai, vykdydami SEU programą, sukūrė mini prisistatymą, emblemas komandoms, diplomus. Gabių mokinių sambūrio gimnazistai paruošė geografinio tako užduotis. III c klasės gimnazistas Laurynas Lukoševičius pristatė paruoštą skaitmeninį žemėlapį, kuris buvo pateiktas konkursui „Mano žemėlapis Lietuvai 2018“. Šį konkursą organizuoja UAB „Hnit-Baltic“ kartu su Ugdymo plėtotės centru, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto Kartografijos ir geoinformatikos katedra bei Lietuvos geografų draugija. Laurynas už žemėlapį gavo padėką ir dovanų.

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į penkias komandas ir atliko užduotis keturiose geografinėse stotelėse. Šiomis stotelėmis buvo gimnazija, turizmo centras ir Šv. Trejybės bažnyčia, savivaldybė, Vilkmergėlės upelis. Mokiniai turėjo geografines žinias pritaikyti konkrečioje aplinkoje ir pademonstruoti, ką žino apie savo gimtąjį miestą ir apie seniausią miesto gimnaziją. Kol mokiniai varžėsi, gimnazijos mokytoja Dalia Vaičiūnienė pasidalino darbo patirtimi su kolegomis, kaip sekasi dirbant su gabiais mokiniais. Mokytoja pateikė pasiūlymų, kaip organizuoti netradicines pamokas, kurios ypač aktualios birželio mėnesį

Konkursas neprailgo. Visi sėkmingai įveikė užduotis ir buvo apdovanoti padėkomis ir diplomais. Konkursą apibendrinome ant naujai sutvarkyto Ukmergės piliakalnio. Tikimės, kad toks geografinio tako konkursas taps tradicinis ir kitais metais dalyvaus dar daugiau rajono mokyklų.

Informaciją pateikė Ukmergės rajono geografijos būrelio pirmininkė Daiva Prokapienė

Share This Post

Rašyti komentarą