Prezidentas pasveikino tarptautinių olimpiadų ir konkursų laimėtojus

Aukso medalio laimėtoja geografijos olimpiadoje Gabija Vasiliauskaitė

Gruodžio 17 d. Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino 2020 m. tarptautinėse olimpiadose laimėjimus iškovojusius mokinius. Virtualiame susitikime Prezidentas su mokiniais kalbėjosi apie jų lūkesčius švietimo sistemai, puikių tarptautinių pasiekimų paslaptis ir kaip reikėtų koreguoti ugdymo programas, kad rezultatų siekti būtų lengviau, apie tai, kokie mokinių ateities planai. 

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Jūsų auksiniais, sidabriniais ir bronziniais įrodymais, kad jauniausieji mūsų šalies protai pajėgūs pelnyti aukščiausius akademinius įvertinimus tarp geriausių pasaulyje. Esate kūrybinga bei tikslų nestokojanti karta, ir netrukus jau Jūsų sprendimai, atradimai ir pasiekimai brėš kryptį mūsų valstybei. Progreso kelias nuolatos kupinas iššūkių, o Jūs, nuo jaunumės turintys drąsos juos priimti ir užsispyrimo jiems įveikti, būsite labiausiai užgrūdinti ir patikimi visuomenės vedliai, mūsų inovatyvios Lietuvos kūrėjai“,  – sveikindamas tarptautinių mokinių olimpiadų nugalėtojus sakė Prezidentas.

Prezidentas padėkojo mokytojams ir olimpiadoms padėjusiems pasiruošti mokslininkams, kurių profesionalumas ir patirtis padėjo pasiekti svarbių pergalių, o mokiniams – už atsidavimą tikslui ir atkaklų darbą, kokiam pasiryžta nedaugelis.

„Dažnai girdime sakant, kad vaikai ir jaunimas – šalies ateitis, tačiau aš manau, kad Jūs – tai mūsų dabartis. Jau šiandien visi vertiname Jūsų indėlį garsinant Tėvynę. Jūs jau šiandien savo pasiekimais keliate kartelę ne tik sau, bet ir kitiems, kurie ateis po Jūsų. Valstybė jau šiandien turi užtikrinti, kad visiems būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos mokytis, studijuoti, o studijuosiantiems užsienyje – sugrįžti ir toliau kurti jos gerovę“, – pabrėžė šalies vadovas.

Mokiniams skirtos Prezidento padėkos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtos dovanos. Jų mokytojus ir komandų vadovus taip pat pasieks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos padėkos ir dovanojamos internetinės kameros. 

Šiais metais tarptautinėse mokinių olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 30 mūsų šalies mokinių, kurie pelnė 3 aukso, 5 sidabro, 12 bronzos medalių, 10 pagyrimo raštų ir 1 specialųjį prizą.

Dėl pasaulį ištikusios pandemijos – šie metai kitokie: dalis renginių neįvyko, o dalis vyko nuotoliniu būdu. Geriausių rezultatų šiemet pasiekė jaunieji geografai, kurie Europos šalių geografijos olimpiadoje pelnė 3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medalius2020 m. tai vienintelis lietuvių iškovotas auksas. Daugiau apie jaunųjų geografų laimėjimus šiais metais skaitykite čia. 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informacija

Nuotrauka © LR Prezidento kanceliarija

Share This Post

Rašyti komentarą