Abiturientų įspūdžiai po geografijos egzamino: laikė savo malonumui, užduotys nenustebino

Trečiadienį 3476 šalies abiturientai laikė geografijos brandos egzaminą. Naujienų portalo lrytas.lt kalbinti jaunuoliai sako šio egzamino per daug nesureikšminantys – nemaža dalis jį laikė savo noru, nes tiesiog mėgsta geografiją.

V. Skaraičio nuotr.

Jaučia simpatiją geografijos mokslui

Vilniaus Licėjų netrukus pabaigsiantis dvyliktokas Markas teigė, kad egzaminas praėjo sklandžiai, dėl rezultatų jis per daug nesijaudina.

„Sekėsi visai gerai – daug lengviau, nei tikėjausi. Laiko irgi užteko, viską išsprendžiau per pusantros valandos“, – sakė Markas.

Jis pasakojo, kad egzamino užduotys buvo susijusios su pramone Mažeikiuose, taip pat reikėjo nurodyti geografines padėtis, klimato juostas.

„Man asmeniškai sunkiausia buvo atsakyti, kodėl Šiaurės Amerikoje yra vertikali geografinė zona“, – svarstė abiturientas.

Markas teigė su geografija savo ateities nesiejantis, tačiau geografija jam – širdžiai artima disciplina.

„Man tai visada patiko, mokykloje dalyvavau ir olimpiadose“, – portalui lrytas.lt sakė jis.

Vilniaus Licėjaus abiturientas Julius geografijos egzaminą taip pat laikė savanoriškai – vaikinas šiuo mokslu domisi jau nuo pradinių klasių.

„Geografija man patinka nuo mažens – pradėjau ja domėtis dar pradinėje mokykloje. Tai to egzamino man net nereikia, bet vis tiek laikau“, – sakė dvyliktokas.

Jis tikino, kad egzaminas praėjo puikiai – užduotys nepasirodė sudėtingos, užteko ir laiko.

„Sunkiausiai sekėsi nebent rašyti apie klimatą ir gamtinę geografiją, nes mažiausiai tam ruošiausi. Bet ir tokių užduočių buvo mažiau. O šiaip mokykloje viską spėjome praeiti ir pasikartoti, buvo ir konsultacijų“, – kalbėjo Julius, savo ateitį siejantis su studijomis Vilniuje.

Tos pačios mokyklos abiturientė Elzė sakė, jog tikėjosi kiek kitokių užduočių – pavyzdžiui, apie įvairias sąjungas ar NATO.

„Bet buvo apie Skandinaviją, klimato juostas, klimato kaitą. Bet laiko užteko, sekėsi tikrai neblogai“, – kalbėjo mergina.

Elzės teigimu, geografija yra nesudėtingas ir įdomus mokslas, dėl to ir pasirinko laikyti šį egzaminą. Ji pati teigė, kad didelės įtakos šio egzamino rezultatai jos ateičiai neturės, nes ji ketina rinktis psichologijos studijas.

„Planuoju studijuoti užsienyje, bet dar žiūrėsiu, kaip čia bus. Įtakos geografija turėtų Lietuvoje, bet užsienyje – ne“, – sakė Elzė.

Laikė daugiau abiturientų

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, šiemet šį egzaminą brandos egzarinkosi 3476 abiturientai, tai yra pustrečio šimto daugiau nei pernai.

Šaltinis: lrytas.lt

Share This Post

Rašyti komentarą