Informacija apie III-ąją nacionalinę 7-8 klasių geografijos olimpiadą (I turas įvyko)

LGMA olimpiadų organizavimo komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras skelbia informaciją apie III-ąją nacionalinę 7–8 klasių mokinių geografijos olimpiadą. 

 • Olimpiadoje gali dalyvauti 7–8 klasių mokiniai.
 • 2023 metų Olimpiados tema: Afrikos spalvos.
 • Olimpiada vykdoma nuotoliniu būdu dviem etapais: pirmasis – Atrankos etapas, antrasis – Šalies mokinių geografijos olimpiados etapas.

Olimpiados organizavimo tvarka

I. Atrankos etapas

 1. Atrankos etapas vyks balandžio 20 d. Renginio pradžia: 10.00 val. 
 2. Už mokyklose vykstančią mokinių atranką į Atrankos etapą atsakingi geografijos mokytojai. Šiame etape užduotis rengia ir darbus vertina geografijos mokytojai.
 3. Apie ketinimą dalyvauti Atrankos etape savivaldybių (miestų, rajonų) švietimo skyriai turi užpildyti registracijos anketą google formoje.   

Registracijos anketa: https://forms.gle/SKTzmzovXdNiM2V47

Registracija vyks iki balandžio 19 d

4. Atrankos etape gali dalyvauti po du 7 ir po du 8 klasės mokinius iš vienos mokyklos. Draudžiama keisti klases ir kvotas.

5. Atrankos olimpiados etapo užduotis sudaro klausimai su pasirenkamaisiais atsakymais. 

6. Užduotys Atrankos ir Šalies etape gali būti iš bendrosios ir regioninės geografijos, taip pat ir teminės olimpiados dalies (ne mažiau kaip 50% užduočių). Teminei ir bendrajai geografijos daliai programa nerengiama.

7. Nuoroda į užduočių aplinką taps aktyvia tik olimpiados dieną (balandžio 20 d.) ir tik nuo 10.01 val. 

8. Nuoroda į užduočių aplinką: https://forms.gle/hTr5aMYvb4ZjrRms5 

9. Visi olimpiados dalyviai PRIVALO pateiktą nuorodą iš anksto nusikopijuoti ir persikelti į kitą aplinką, kad olimpiados dieną nereikėtų užgriūti šios svetainės. LABAI prašome mokytojų informuoti apie tai savo mokinius ir laikytis šios rekomendacijos. 

10. Balandžio 20 d., suvedus nuorodą į google adresyną, olimpiados dalyviai pateks į registracijos langą, kuriame privalės užpildyti prašomus laukelius. Tik tai atlikus olimpiados dalyviai galės patekti į užduočių aplinką.    

11. Užduotims atlikti skiriama 40 min. Prašome visų olimpiados dalyvių atkreipti į tai dėmesį. 

12. Užduotys bus vertinamos 1, 2 ir 3 taškais. Iš viso reikės atlikti 40 užduočių. 

13. Šio etapo nugalėtojų, kurie pateks į Šalies etapo turą, rezultatai bus paskelbti balandžio 20 d., nuo 15.00 iki 17.00 svetainėje geografija.lt  

II. Šalies etapas

 1. Šalies etapas vyks balandžio 21 d., 10.00 val. 
 2. Mokiniai į Šalies olimpiados etapą bus atrenkami pagal LGMA geografijos olimpiadų organizavimo komiteto nustatytą praeinamąjį balą. Jis nustatomas susumavus visų Atrankos etapo dalyvių rezultatus. Nustačius praeinamąjį balą, sudaromas Šalies etapo dalyvių sąrašas, kuris skelbiamas interneto svetainėje geografija.lt
 3. Šalies etapo užduotis gali sudaryti atvirieji klausimai, su šaltinių (pvz., kartoschemų, nuotraukų, palydovinių vaizdų, diagramų, video medžiagos ar kt.) analize susiję klausimai. Geografinio vardyno užduotys bei praktinės užduotys, kurioje tikrinami įvairūs mokinių įgūdžiai ir gebėjimai.
 4. Šalies etapas vyks, prisijungus prie ZOOM platformos. Nuoroda į ZOOM platformą bus persiųsta visiems į Šalies etapą patekusiems dalyviams. Nuoroda į užduočių aplinką bus pateikta ZOOM platformoje Šalies etapo metu. 
 5. Numatoma šalies etapo trukmė – 90 min.    
 6. Pasibaigus Šalies etapui, organizacinis komitetas per savaitę po renginio geografija.lt svetainėje paskelbia Olimpiados nugalėtojus, o pilną rezultatų protokolą LMNŠC persiunčia savivaldybių švietimo skyriams.

III. Apdovanojimai

 1. Šalies etape skiriamos ne mažiau kaip trys pirmosios, penkios antrosios ir septynios trečiosios vietos kiekvienoje klasės kategorijoje.
 2. Olimpiados laimėtojai (I–III vietos) apdovanojami Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos I, II, III laipsnio diplomais ir medaliais.
 3. Mokytojai, parengę I, II, III vietas laimėjusius mokinius, apdovanojami LGMA padėkos raštais. 
 4. Medalius laimėję mokiniai ir jų mokytojai kviečiami atvykti į XXXV Lietuvos mokinių olimpiados, vyksiančios Mažeikiuose, atidarymo ceremoniją, kurioje bus konkrečiai įvardyti ir apdovanoti I–III vietų laimėtojai.    

LGMA olimpiadų organizavimo komiteto ir LMNŠC informacija

 
 
Share This Post
5 komentarai
 1. Laba diena, norėjau pasiteirauti, ar mokytojai savarankiškai gali registruoti mokinius į šią olimpiadą ar būtina Švietimo skyriui juos registruoti?

 2. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija
  Jei yra galimybė išbraukti – Emilis Matonis 8 KL.

 3. Laba diena.
  Kaip sužinoti, ar mokiniai yra priregistruoti?
  Suabejojau 🙂 Rašote, kad registracija iki 19 dienos. Tai šiandieną dar galima registruoti.

Rašyti komentarą