Projektas „Pasivaikščiojimai po Ukmergę 690“

Šiais metais Ukmergė švenčia savo 690 metų įkūrimo sukaktį. Ta proga Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokiniai su dalykų mokytojais vykdė projektines veiklas „Pasivaikščiojimai po Ukmergę 690“.

Vienas iš tikslų buvo į savo miestą pažvelgti per mokomojo dalyko prizmę. Geografijos mokytojos Dalios Vaičiūnienės vadovaujami mokiniai pakvietė 6-8 klasių progimnazijų komandas „užsidėti geografinius akinius“ ir sudalyvauti geografinio tako konkurse.

Gimnazistai paruošė komandoms diplomus, padėkas, emblemas, geografines užuominas, geografinių stotelių užduotis. Mokiniai sudarė mišrias komandas. Išsinagrinėję miesto planą, išsiaiškinę užuominas turėjo surasti geografines soteles ir jose atlikti užduotis. Iš viso buvo numatytos penkios stotelės.

Pirmoji stotelė – gimnazija. Joje pateiktos užduotys apie gimnazijos istoriją ir aplinką.

Antroji stotelė – senamiestis. Čia reikėjo įvardyti esančias skulptūras, nustatyti azimutus į objektus.

Trečioji stotelė – rajono savivaldybė. Joje reikėjo atsakyti, kas yra miesto vadovai, kas vaizduojama miesto herbe ir garsiajame Lithuania Restituta paminkle.

Ketvirtoji stotelė – ukmergiškių pamėgta vieta miesto parke. Čia reikėjo surasti regyklas, įvardyti poilsiui skirtą infrastruktūrą ir atpažinti augančius medžius.

Užbaigėme konkursą prie Ukmergės pasididžiavimo – piliakalnio ir Vilkmergėlės upelio. Mokiniai aiškinosi upelio tėkmės greitį, įvardijo upės dalis, schemoje žymėjo krantus, Šventosios ir Vilkmergėlės tėkmės kryptis, upelio žiotis.

Konkursas neprailgo ir mokiniams labai patiko. Dalyviai buvo apdovanoti gimnazistų paruoštais diplomais ir padėkomis.

Rėmėjai „Antonio pizza“ ir „Fokus pizza“ pavaišino dalyvius picomis, o mokytojos gavo dovanėles-magnetukus, kuriuos skyrė „Surink Lietuvą“ projekto vadovė Lina Baublienė.

Ukmergės Antano Smetonos geografijos mokytoja metodininkė
Dalia Vaičiūnienė
Share This Post

Rašyti komentarą