Mokytojai klausia: atsakome (5)

Prasidėjus naujiems mokslo metams, leidykla Briedis sulaukia nemažai klausimų iš geografijos mokytojų. Leidykla atsako į dažniausiai pasitaikančius.

 1. Ar EDUKA sistemoje bus patalpinti ŽEMĖ serijos geografijos vadovėliai?  

Geografijos vadovėlių ŽEMĖ 7 ir 9 klasei I dalys jau yra sistemoje EDUKA. Visi, kas turi prieigą prie šios sistemos, jau gali naudotis vadovėliais.    

2. Per kiek laiko užsakyti vadovėliai pristatomi į mokyklas?

Užsakius vadovėlius jų pristatymo procesas į mokyklas pradedamas nedelsiant. Nuo leidyklos iki mokyklos užtrunkama kelias dienas. 

3. Ar prie naujų geografijos vadovėlių Žemė 7 ir Žemė 9 bus išleistos naujosios pratybos darbui su šiais vadovėliais? Ir jeigu bus – kada? 

Leidykla informuoja, kad autoriai jau parengė atnaujintas pratybas ir šiuo metu vyksta jų parengimo spaudai procesas. Pratybas numatyta atspausdinti rugsėjo mėn. Jas įsigyti bus galima leidykloje arba knygynuose.

4. Kada bus išleista geografijos vadovėlio Žemė 7 klasei II dalis? 

Ši dalis jau išleista ir įtraukta į Vadovėlių duomenų bazę. Mokykloms, kurios jau užsisakė, ketinama šiuos vadovėlius pristatyti maždaug iki rugsėjo 25 d.

5. Kada bus išleista geografijos vadovėlio Žemė 9 klasei II dalis?

Ši vadovėlio dalis jau baigiama ruošti ir į Vadovėlių duomenų bazę turėtų būti įtraukta iki spalio 1 d. Mokykloms, kurios užsisakys šiuos vadovėlius, jie bus pristatyti spalio mėn. 

Leidyklos Briedis informacija  

Share This Post
7 komentarai
 1. Ar bus ir kada įkelti 7,9 klasės vadovėliai atnaujinti į Eduką klasę?

 2. Laba diena,
  Kaip bus su atnaujintais 11 kl vadovėliais GAUBLYS?
  Gal žinoma kada bus galima juos įsigyti.
  Dėkoju.

 3. Laba diena, kaip bus sprendžiama problema dėl naujų vadovėlių leidimo metų. Mokykla negali užsakyti dėl to, kad leidimo metai 2022 o ne 2023m. Ir lyg tai nebėra duomenų bazėje. Ačiū už informaciją.

  • Visi nauji geografijos vadovėliai išleisti 2023 metais. Tačiau naujoji ugdymo programa patvirtinta 2022 m. rugsėjo 30 d. Visi išleisti vadovėliai yra Vadovėlių duomenų bazėje. Mokykloms nėra jokių kliūčių įsigyti jau išleistų vadovėlių, nebent tai finansinės lėšos, bet ir jų šiais metais mokyklos gavo du kartus daugiau nei kasmet.

 4. Laba diena,
  mokyklos svarsto ir rengia moksleivių vertinimo aprašus.Mokytojai, rašydami pažymį už kontrolinį ar kitą atsiskaitomąjį darbą, kuris vertinamas taškais, vadovaujasi teisingų atsakymų apimtimi procentais ir juos konvertuoja į pažymį. Ar yra rekomendacija kiek procentų užduoties atitiktų slenkstinį lygį (4).Ugdymo meistrų organizuotame seminare buvo pateiktas pvz: nuo 30 procentų.Ar tai yra nurodyta dokumentuose?
  Ačiū už suteikta informaciją

Rašyti komentarą