36 tūkst. eurų bauda už per garsią muziką, 270 eurų – už asmenukę: įspėja turistus apie naujus apribojimus esant masiniui turizmui

Dėl koronaviruso pandemijos buvo atšaukta labai daug kelionių, taigi šiemet turistai panoro atsigriebti už prarastą laiką. Po pandemijos turistų kiekis kai kuriose šalyse vis dar sparčiai auga, todėl populiarios vietovės 2023 m. ėmėsi priemonių kovoti su pernelyg dideliu turizmu.

Asmenukė (nuotr. SCANPIX)

Pavyzdžiui, turistams buvo skiriamos baudos už per garsiai grojančią muziką ir net už asmenukes.

Siekiant sumažinti turizmą, kai kurie veiksmai atrodė akivaizdūs: kruizinių laivų ribojimas, turistų mokesčių didinimas ir lankytojų skaičiaus, įvairiose vietose, ribojimas. Tačiau kitos taisyklės pateko į laikraščių antraštes dėl valdžios institucijų ir gyventojų nestandartinio mąstymo, skelbia portalas „Euronews“.

Štai keletas keisčiausių šiais metais priimtų pernelyg didelio turizmo taisyklių:

Jokių rankšluosčių Sardinijos paplūdimiuose

Šią vasarą turistai gausiai plūdo į garsiuosius Sardinijos paplūdimius, todėl valdžios institucijos nustatė daugybę taisyklių.

Tarp jų – lankytojų skaičiaus ribojimas ir laiko apribojimai. Tačiau vakarinėje pakrantėje esančiame Pelosos paplūdimyje taip pat uždrausta naudoti rankšluosčius, todėl deginantis reikia atsinešti kilimėlius, kurie sulaiko mažiau smėlio.

Sardinija (rožinis paplūdimys) (nuotr. SCANPIX)
Sardinija (rožinis paplūdimys) (nuotr. SCANPIX)

Garsusis Sardinijos rožinis paplūdimys Spiaggia Rosa ir toliau liko uždraustas turistams: už vaikščiojimą juo bus skiriama 500 eurų bauda, o už smėlio vagystę – iki 3 500 eurų bauda.

36 000 eurų baudos už muzikos grojimą Portugalijos paplūdimiuose

Šių metų pradžioje Portugalijos paplūdimių lankytojai buvo įspėti, kad už per garsiai leidžiamą muziką jiems gresia iki 36 000 eurų baudos.

Nacionalinė jūrų administracija uždraudė naudoti nešiojamąsias kolonėles, per kurias garsiai skamba vietiniams gyventojams ir turistams trukdančios melodijos.

Portugalija (nuotr. SCANPIX)
Portugalija (nuotr. SCANPIX)

Paplūdimiuose taip pat draudžiama žaisti kamuolio žaidimus ne tam skirtose vietose, stovyklauti ne stovyklavietėse ir kurti laužus.

Jokių apatinių viešose vietose Sevilijoje

Ispanijos Sevilijos miestas paskelbė, kad šiais metais imsis kovos su asocialaus elgesio per mergvakarių ir bernvakarių vakarėlius, ir priėmė įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią „nepadoriems veiksmams“, atliekamiems viešose vietose.

Bernvakaris (nuotr. SCANPIX)
Bernvakaris (nuotr. SCANPIX)

Valdžios institucijos planuoja uždrausti viešai dėvėti tik apatinius drabužius, taip pat kostiumus su seksistiniais užrašais. Be to, buvo numatytas draudimas atlikti ar kurstyti „nepadorų ekshibicionizmą“.

Portofine baudžiami turistai, besidarantys asmenukes

Portofinas, mažas pajūrio miestelis Italijos Rivjeroje, tapo turistų traukos centru, o vietiniai gyventojai dėl to jau pradeda jausti įtampą. Vasarą tai reiškia lankytojų, pozuojančių asmenukėms ir blokuojančių takus bei kelius, antplūdį.

Siekdamas su tuo kovoti, Portofino meras šiemet vasaros mėnesiais įvedė zonas, kuriose draudžiama sustoti fotografuotis ir taip versti vietinius laukti. Kiekvienas, pagautas pernelyg ilgai besisukiojantis krantinėje nuo 10:30 iki 18:00, gali būti nubaustas 270 eurų bauda.

Austrijoje gyventojai stato tvorą, kad ši užstotų vaizdą turistų asmenukėms

Manoma, kad nuostabus Austrijos kalnuose esančio Hallstatto miestelio fonas įkvėpė Disnėjaus filmą „Frozen“. Todėl kasmet į šią vietovę atvyksta daugiau nei milijonas turistų, o daugelis nori pasidaryti asmenukę su garsiuoju vaizdu.

Šiemet miestelio gyventojai taip pavargo nuo turistų srauto, kad pastatė tvorą, neleidžiančią lankytojams fotografuotis.

Austrija (nuotr. SCANPIX)
Austrija, Halštatas (nuotr. SCANPIX)

Vėliau ji buvo pašalinta dėl pasipriešinimo socialinėje žiniasklaidoje, tačiau tikėtasi, kad užtvara neleis žmonėms susirinkti vienoje populiarioje asmenukių darymo vietoje ir trukdyti gyventojams, keliant pernelyg didelį triukšmą.

Ispanijos paplūdimiuose – suklastoti įspėjamieji ženklai

Aktyvistai Maljorkos paplūdimiuose pastatė netikrus įspėjamuosius ženklus, kad sulaikytų turistus. Kai kurie plakatai įspėjo apie pavojingas medūzas, krentančius akmenis arba nuotekomis užterštą jūros vandenį.

Kituose plakatuose buvo rašoma, kad paplūdimys yra uždarytas, o po juo – simbolis „maudytis draudžiama“, arba įspėjama, kad ten nueiti užtruks kelias valandas, nors iki vandenyno mažiau nei 100 metrų.

Sardinija (nuotr. SCANPIX)
Sardinija (nuotr. SCANPIX)

Tačiau kelios nedidelės eilutės teksto po plakatais, vietiniams gyventojams atskleidė, kad šie įspėjimai nėra tikri. Juose katalonų kalba buvo aiškinama, kad „problema yra ne uolų griūtis, o masinis turizmas“ arba kad „paplūdimys yra atviras visiems, išskyrus užsieniečius ir medūzas“.

Šaltinis: tv3.lt


Share This Post

Rašyti komentarą