Informacija apie 2024 metų ADVENTUR geografijos žinių konkursą (Renginys įvyko)

Lietuvos geografijos mokytojų asociacija, kartu su tarptautine turizmo paroda ADVENTUR 2024, skelbia registraciją į devintąjį Geografijos žinių konkursą mokiniams ir kviečia 2024 m. sausio 27 dieną atvykti į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO.

Šis konkursas turi nacionalinio renginio statusą, o pats renginys vadinamas – geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“.

Šių metų parodos tema ir akcentu taps šūkis „Menas patirti”.

Konkurso laikas ir vieta:

Konkursas vyks sausio 27 dieną parodos ADVENTUR metu 5 parodų salės 2 aukšte (konferencijų erdvė 5.1).

Konkurso turinys

Konkurso dalykinis turinys apims Lietuvos, Europos ir pasaulio kontekstą, pateikiant jį patrauklia vaizdų forma per aplinkosaugos, darnaus vystymosi, atsakingo vartojimo, turizmo išteklių įvairovės ir skatinimo aspektus.

Konkurso forma

Konkurso klausimai vienas po kito bus perskaitomi ir demonstruojami didžiuliame ekrane. Visi klausimai bus iliustruoti. Visi dalyviai gaus atsakymams fiksuoti skirtus lapus (ATSAKYMŲ LAPAS), į kuriuos reikės įrašyti teisingus atsakymus arba pažymėti teisingą atsakymą žyminčią raidę.

Mokiniams reikės atsakyti į 30 klausimų (klausimų skaičius abejoms mokinių kategorijoms tas pats).

10 klausimų bus vertinami 1 tašku, 10 klausimų – 2 taškais ir 10 klausimų – 3 taškais.

DĖMESIO: visi konkurso dalyviai privalo turėti rašymo priemonę ir kietą padėkliuką. Konkurso dalyviai

Konkurse kviečimi dalyvauti 6-12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos. Dalyviai varžysis dviejose kategorijose: 6-8 klasių mokiniai; 9-12 klasių mokiniai.

Kiekvienoje kategorijoje bus registruojama iki 500 moksleivių.

Konkurso dalyvių skaičius

6-8 klasių kategorija: viena mokykla į konkursą gali registruoti iki 3 mokinių iš vienos klasės srauto (klasės), iš viso šioje amžiaus kategorijoje ne daugiau kaip 9.

Pastaba: tuo atveju, jeigu kurio nors srauto mokiniai į konkursą nevyksta, jų kvotą galima perkelti į kitą klasę. Jeigu mokykloje dirba keli geografijos mokytojai, labai prašome registracijos į renginį procesą koordinuoti tarpusavyje. Negalima perkelti 6-8 klasių kvotų į vyresnes klases ir atvirkščiai.    

9-12 klasių kategorija: viena mokykla į konkursą gali registruoti iki 3 mokinių iš vienos klasės srauto (klasės), iš viso šioje amžiaus kategorijoje ne daugiau kaip 12.

Pastaba: tuo atveju, jeigu kurio nors srauto mokiniai į konkursą nevyksta, jų kvotą galima perkelti į kitą klasę. Jeigu mokykloje dirba keli geografijos mokytojai, labai prašome registracijos į renginį procesą koordinuoti tarpusavyje. Negalima perkelti 9-12 klasių kvotų į žemesnes klases ir atvirkščiai. 

Dalyvių registracija baigta!

Dėl ypač didelio besiregistruojančiųjų aktyvumo, šiemet jau visos vietos užpildytos, tad registracija į Adventur geografijos žinių konkursą baigta ankščiau nei buvo planuota.
Organizatorius gali, bet neįsipareigoja, skelbti papildomą registraciją į konkursą tuo atveju, jei patikrinus pateiktas paraiškas paaiškės kad atsiranda laisvų vietų. Dėl galimos papildomos registracijos informacija bus pateikta sausio 22-23 dienomis.

Registracijos statistika sausio 25 dienai. 

6-8 klasių konkurso dalyviai: 504 mokiniai.

9-12 klasių konkurso dalyviai: 509 mokiniai.

Įėjimas į parodą 

Mokiniai, kurie atvyksta į konkursą, į parodos teritoriją nemokamai patenka apsaugos darbuotojui parodžius mokyklos vadovo patvirtintą mokinių sąrašą. Konkurso dalyvio mokestis mokamas registracijos vietoje, 5 parodų salės 2 aukšte (konferencijų erdvė 5.1) fojė. Prašome mokytojų paruošti lyginę sumą, mokant dalyvio mokestį už savo mokinius (sklandžiam ir greitesniam registracijos procesui užtikrinti).  

Mokiniai, kurie į parodą atvyksta ne kaip konkurso dalyviai, bet parodos lankytojai – į parodos teritoriją patenka nusipirkus bilietą (4 Eur.) kasoje prie įėjimo. Mokytojas privalo kasos darbuotojui parodyti mokyklos vadovo patvirtintą šių mokinių sąrašą. 

MOKYTOJŲ DĖMESIUI. Konkurso dalyvių registracijos metu prašome mokytojus prieiti prie registracijos stalų be mokinių. Jie per tą laiką gali ramiai nusivilkti, truputį pasivaikščioti po parodą. Taip išvengsime grūsties.  

Paltus ir striukes mokiniai gali pasikabinti kaip I aukšto rūbinėje, taip ir II aukšto rūbinėje prie pat registracijos erdvės.         

Dalyvio mokestis

Šių metų konkurse nustatytas dalyvio mokestis – 4 Eur. Mokamas registracijos metu 5 salės foje, atvykus į LITEXPO parodą. 

Parodos dalyvio mokestis tiems mokiniams, kurie į parodą atvyksta kartu su mokytojais, bet nėra konkurso dalyviai – 4 Eur. Mokamas kasose prie Litexpo parodų rūmų. Ši kaina galios tik šeštadienį ir tik perkant bilietą kasoje.   

Mokinius lydintiems mokytojams įėjimas į parodą yra nemokamas. 

Konkurso darbo laikas

10.00–11.15 val. Konkurso dalyvių registracija

11.30–12.15 val. 6–8 klasių moksleivių konkursas

12.30–13.15 val. 9–12 klasių moksleivių konkursas

14.00–15.00 val. Atvira geografijos pamoka  

15.30 val. Moksleivių konkurso nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas

Moksleiviams ir mokytojams ADVENTUR paroda taps gyva, interaktyvia geografijos pamoka, kurioje laukia neatrasti Lietuvos ir pasaulio kampeliai, susitikimai su garsiais keliautojais, jų pasakojimai ir patyrimai.

Suplanuokite ekskursijas ir išvykas su mokiniais parodoje „ADVENTUR 2024“, pažinkite Lietuvą ir pasaulį, perkeldami pažinimo ir mokymo procesą už mokyklos ribų.

Daugiau informacijos apie ADVENTUR 2024 – www.litexpo.lt

Mokinių (konkurso „sirgalių”) ir mokytojų, vykstančių į parodą, skaičius neribojamas.

Sekite informaciją

LGMA ir LITEXPO informacija
Share This Post
7 komentarai
 1. Sveiki,
  Su kuo galėčiau susisiekti ir patikslinti ar Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinys NOJUS ŠLEVAS UŽREGISTRUOTAS.
  LABAI LAUKSIU ATSAKYMO.
  GEOGRAFIJOS MOKYTOJA M.BELEVIČIENĖ
  PAGARBIAI

 2. Laba diena,

  norėčiau pakoreguoti jau užregistruotų 6-8 kl. mokinių sąrašą (mokinių ligos atveju), kaip tai galima atlikti. Ačiū

 3. Laba diena,

  gal būtų galimybė į mokytojų el. paštus sulaukti konkurse dalyvavusių 6-8 kl. mokinių surinktų taškų skaičių (pačių mokinių įsivertinimui). Ačiū

Rašyti komentarą