Danas Pankevičius tapo pirmuoju lietuviu, aplankiusiu visas pasaulio valstybes: turiu būti dėkingas gyvenimui

Ketvirtadienį apskriejo žinia, kad keliautojas Danas Pankevičius pasiekė tikslą – per 25 metus aplankė visas pasaulio valstybes. Jis oficialiai pripažintas pirmuoju lietuviu, pabuvojusiu kiekvienoje pasaulio šalyje.

Dano Pankevičiaus asmeninio archyvo nuotr.

Kaip teigia keliautojas, per šitiek metų pamatė apstu kontrastingų vaizdų, susipažino su skirtingomis kultūromis, tiesa, teko keliauti ir ekstremaliais būdais.

„Aplankytos visos pasaulio valstybės!!!

Noriu pasidžiaugti, kad pagaliau, po 25 metų keliavimo be sustojimo, aplankiau visas mūsų gražiosios planetos valstybes. Visas iki vienos. Paskutinė jų buvo Turkmėnistanas.

Tiek daug patyriau, neįmanoma visko išvardinti. Kopiau kalnais, plaukiau vandenynais, per didžiausius karščius klampojau per dykumas. Nuogas maudžiausi Antarktidoje. Metų metus miegojau hamake ar palapinėje džiunglėse ar kitose atokiose vietose. Nardžiau po nuskendusius laivus ir lėktuvus. Metro atstumu stebėjau baltuosius ryklius. Sausuma nukeliavau per visą Afrikos žemyną. Perplaukiau visą Amazonės upę. Ai, dar iš Singapūro sausuma grįžau namo.

Aplankiau dešimtis skirtingų genčių, gyvenau su jomis ir stebėjau buitį. Sutikau kelyje daug laukinių gyvūnų. Ieškojau deimantų, ieškojau ir bet kokio maisto. Kartais jis būdavo toks, kokio jūs net neišdrįstumėt paragauti. Gėriau vandenį iš balų, ar upių atogrąžų miškuose. Mačiau karus ir skurdą, mačiau ir prabangą. Keliavau visomis įmanomomis transporto priemonėmis, net ilgiausią krovininį traukinį stabdžiau ant bėgių stovėdamas, tiesiog kito būdo išsinešdinti iš atokios vietovės nebuvo. Bendravau su visų šalių gyventojais!“ – feisbuke dalijasi D. Pankevičius.

Dano Pankevičiaus asmeninio archyvo nuotrauka

Kaip skelbia rekordus registruojanti organizacija „Rekordų akademija“, D. Pankevičius aplankė 195 valstybes ir yra pripažintas pirmuoju lietuviu, aplankiusiu visas Jungtinių Tautų Organizacijos pripažįstamas valstybes ir pateikusiu tai patvirtinančius įrodymus. Tai LRT.lt patvirtino ir pats keliautojas.

„Sutikrino detaliai kiekvieną šalį – turėjau pateikti įrodymus. Tai ne tik antspaudas pase, o plačiau, daugiau visokių įrodymų. Galima atskristi į šalį, pabūti oro uoste ir išskristi – kažkas skaičiuoja, kad tai šalis, o iš tiesų tai nesiskaito kaip vizitas. Buvo nuodugniai sutikrinta visa informacija, kad aš lankiausi, keliavau po kiekvieną šalį“, – LRT.lt komentavo D. Pankevičius.

„Lietuvos rekordas įregistruotas atlikus išsamią keliautojo pateiktų įrodymų analizę – 10 pasų, 2 milžiniški segtuvai su lankymosi faktą patvirtinančiais dokumentais. Užtrukome ne vieną savaitę!“ – teigiama organizacijos įraše.

Šaltinis: lrt.lt

Share This Post

Rašyti komentarą