GAUBLYS 11 klasei jau netrukus

Leidykla DIDAKTA informuoja geografijos mokytojus ir mokyklas apie geografijos vadovėlio 11 klasei (III gimnazijos klasei) leidybos situaciją bei kitas iniciatyvas. 

  • Vadovėlis dėl nemažos mokomosios medžiagos apimties ir gerokai išsamesnės bendrosios ugdymo programos bus leidžiamas dviem dalimis.
  • Pirmosios vadovėlio GAUBLYS 11 (III gimnazijos klasei) dalies rankraštis yra pilnai parengtas, recenzuotas ir jau patvirtintas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos.
  • Šiuo metu vyksta vadovėlio baigiamieji parengimo spaudai darbai, maketavimas, tvarkoma iliustracinė medžiaga, rengiamas ir papildomas skaitmeninis turinys.
  • Šiek tiek neaiškumo įneša tai, kad dėl keliomis savaitėmis trumpinamų mokslo metų birželio mėn., ŠMSM, NŠA ir asociacijų sutarimu ketinama šiek tiek trumpinti bendrąsias ugdymo programas. Tai gali turėti įtakos vadovėlio ruošimo procesui ir vertinama kaip force majeur (nenugalimoji jėga).
  • Leidykla ir autoriai deda ir dės visas pastangas, kad vadovėlis būtų išleistas rugpjūčio pabaigoje-rugsėjo pradžioje. 
  • Antrosios vadovėlio dalies rankraštis šiuo metu yra rengiamas, o patį vadovėlį ketinama išleisti 2025 m. vasario mėn.
  • Prie GAUBLYS 11 (III gimnazijos klasei) pirmosios ir antrosios dalies ketinama išleisti pratybų sąsiuvinius. Pirmąją vadovėlio dalį lydinčias pratybas ketinama išleisti rugsėjo-spalio mėn.
  • Kiekvieną vadovėlį praturtins papildoma skaitmeninė medžiaga, kurią bus galima pasiekti išmaniuoju įrenginiu nuskaičius QR (greito atsako) kodą arba naršyklėje įvedus atitinkamą nuorodą. Ši medžiaga padės atlikti siūlomas praktines veiklas, leis labiau įsigilinti į nagrinėjamas temas, papildys mokymosi turinį iliustracijomis bei kartografine medžiaga. Norintys žinoti ir išmokti daugiau, iš čia galės tiesiai pasiekti populiariausias skaitmenines mokymosi platformas.

Į pagalbą mokytojams

  • LGMA Aktyvas, susirinkęs gegužės 31 d. – birželio 1 d. į posėdį, ir apsvarstęs situaciją, susijusią su vadovėlių poreikiu bei įvertinęs, kad naujiems mokslo metams neįmanoma paruošti 12 klasės vadovėlio, pasiūlė iniciatyvą, jog ateinantį rudenį būtų naudinga iniciatyva teikti mokytojams metodinę ir dalykinę pagalbą aktualiais 12 klasės programos turinio realizavimo klausimais. Apie tai mokytojai bus informuoti vėliau. 
  • Mokytojų darbui palengvinti LGMA parengs teminį išplanavimą 12 klasei, kuris bus paskelbtas rugpjūčio mėn.   

Leidyklos DIDAKTA informacija 

Share This Post

Rašyti komentarą