Kinijoje aptiktas galimai didžiausias Žemėje aukso telkinys

Kinijos pareigūnai paskelbė atradę didžiulį aukštos kokybės aukso rūdos telkinį. Tai gali būti didžiausias vertingo metalo telkinys Žemėje. Dėl to pasaulinė aukso kaina šoktelėjo beveik iki rekordinių aukštumų, skelbia „Live Science“.

Naujasis telkinys aptiktas Hunano provincijos šiaurės rytuose esančiame Vangu aukso telkinyje, lapkričio 20 d. Kinijos valstybinei žiniasklaidai pranešė Hunano provincijos geologijos biuro (angl. Geological Bureau of Hunan Province, GBHP) atstovai. Darbininkai aptiko daugiau nei 40 aukso gyslų, kuriose 2000 m gylyje yra apie 330 tonų aukso. Tačiau naudodamiesi 3D kompiuteriniais modeliais kasybos ekspertai prognozuoja, kad 3 000 m gylyje gali slypėti dar iki 1 100 tonų aukso. Tai maždaug 8 kartus didesnis svoris už Laisvės statulos svorį.

Auksas

Auksas / „Shutterstock“ nuotr.

Jei tai tiesa, visas telkinys greičiausiai būtų vertas apie 600 mlrd. juanių (83 mlrd. JAV dolerių), sakė GBHP pareigūnai.

Sunku nustatyti, kiek aukso liko įvairiose pasaulio kasyklose, nes kiekvienoje kasykloje aukso gavybos tempai svyruoja, o ataskaitose apie rezultatus trūksta skaidrumo. Tačiau 2022 m. duomenimis, didžiausios žinomos likusios aukso atsargos Žemėje sukauptos Pietų Afrikos Respublikos „South Deep“ aukso kasykloje, kurioje yra apie 1025 tonos aukso, skelbia „Mining Technology“. Tai reiškia, kad naujasis telkinys gali būti didžiausia žinoma natūrali aukso atsargų sankaupa planetoje.

Kasyklos, asociatyvi nuotr.

Kasyklos, asociatyvi nuotr. / G. Jewello / „Wikimedia Commons“ nuotr.

Žinia apie atradimą sukėlė bangą kasybos bendruomenėje ir viso pasaulio ekonomikoje. Aukso kaina šoktelėjo iki maždaug 95 240 JAV dolerių už kilogramą, praneša CCN.

„Reuters“ duomenimis, Kinija jau dabar yra didžiausia aukso gamintoja pasaulyje, o 2023 m. jai teko apie 10 proc. pasaulinės aukso gavybos. Tačiau šalis vis dar sunaudoja tris kartus daugiau aukso, nei gali jo pagaminti. Dėl to Kinija yra labai priklausoma nuo aukso importo iš tokių šalių kaip Australija ir Pietų Afrika.

 Zarafšono aukso kasykla, asociatyvi nuotr.

Zarafšono aukso kasykla, asociatyvi nuotr. / „Vida Press“ nuotr.

Naujasis aukso telkinys galėtų padėti sumažinti šią problemą, tačiau jos visiškai neišspręs. Remiantis dabartinėmis vartojimo normomis, visas telkinys patenkintų šalies poreikius tik maždaug 1,4 metų.

Šaltinis: lrt.lt

Share This Post

Rašyti komentarą