90 sekundžių: kaip pasaulį persidalijo didžiosios religijos? (Video infograma)

Pasaulio-religijos_2Krikščionybė. Islamas. Judaizmas. Budizmas. Induizmas. Visos didžiosios pasaulio religijos nuo pat jų atsiradimo kovojo dėl įtakos zonų ir tikinčiųjų. Kuri suviliojo daugiausiai kitatikių? Kuri teisingiausia? Kuri užima daugiausiai vietos ant gaublio?

Kaip didžiosios religijos persidalijo pasaulį?
©dkworldwide.com

Ne taip seniai “Technologijos.lt” skaitytojų dėmesio sulaukė interaktyvioji infograma apie visus Žemėje iki 1998 m. įvykusius branduolinius sprogimus, parodžiusi tikrąjį branduolinio ginklavimosi mastą, proporcijas ir geografiją. Nors religija – visai kas kita, didžiausių pasaulio religijų plitimo interaktyvus žemėlapis – ne mažiau stulbinamas.

Įdomiausia tai, kad tvirčiausias pozicijas tikėjimo fronte užima ne anksčiausiai pasaulyje atsiradusios ir ilgiausią kelią nuėjusios religijos, o tos, kurios atsirado visiškai neseniai ir dar nespėjo išdeginti savojo “vandenilio atsargų” arsenalo.

Jei imsime ne tikinčiųjų skaičių, o geografines teritorijas, jų daugiausiai užėmė krikščionybė – jos spalva nudažiusi didžiąją Žemės rutulio dalį.

Nuo 3 000 m. pr. Kr. iki 2 000 m.. Penki religijų tūkstantmečiai – per 90 sekundžių.

Šaltinis: technologijos, Youtube

Share This Post

Rašyti komentarą