Pasaulio žemėlapis… iš atminties

Menamasis_zemelapisČia – ne prarūkytų plaučių rentgenograma ir ne Roršacho dėmių testas. Čia – pasaulis, kuriame gyvename. Tokį pavidalą jis įgyja tada, kai žmonės jį piešia iš atminties. Kažko… per daug? O… nieko netrūksta?

Trisdešimties žmonių iš atminties nupiešti pasaulio žemėlapiai, sudėti vienas ant kito (kontūrinė versija)
©gizmag.com

Ar galėtumėt iš atminties nupiešti fizinį pasaulio žemėlapį? O koks tikslus jis būtų? Ko gero, ne pats tiksliausias. Sunku prisiminti visus pusiasalius, įlankas – ką ir bekalbėti apie jų proporcijas. Bet vis dėlto. Bent jau bendrus žemynų bruožus nubraižyti juk pavyktų? Ką gi, štai taip atrodo mūsų pasaulis, kai žmonės jį piešia iš atminties.

„Reddit“ lankytojas „zaaak“ paprašė trisdešimties žmonių iš atminties nupaišyti pasaulio žemėlapį. Visi brėžiniai skaitmeniniu būdu buvo sudėti vienas ant kito. Voilà – nauja Žemė. Kurioje nėra nei Aliaskos, nei Grenlandijos, nei kitų didžiųjų salų – nėra net Antarktidos. Užtat gerokai platesnės Centrinė Amerika, Europa ir Rusija, o Afrika ir Azija – kone suplaktos į vieną. O koks Gibraltaro sąsiauris!

Taip, pasaulį ne tik suprantame, bet ir įsivaizduojame labai skirtingai. Ypač tas pasaulio vietas, kurios toli nuo mūsų.

Trisdešimties žmonių iš atminties nupiešti pasaulio žemėlapiai, sudėti vienas ant kito (fizinio žemėlapio versija).

Šaltinis: technologijos

Share This Post

Rašyti komentarą