Europoje atidarytas vienas didžiausių pasaulyje, 2.8 mlrd. EUR vertės vėjo jėgainių parkas (Video)

geminiOlandai atidarė, kaip skelbiama, vieną didžiausių pasaulyje vėjo jėgainių parką jūroje. 150 Šiaurės jūroje prie Nyderlandų besisukančių turbinų per 15 ateinančių metų turėtų patenkinti 1,5 mln. žmonių elektros energijos poreikius.

Kaip rašoma „The Guardian“, „Gemini“ vėjo jėgainių parkas, įkurtas už maždaug 85 km nuo šiaurinės Nyderlandų pakrantės, veikia 600 MWh pajėgumu ir atsinaujinančia energija aptarnaus 785 tūkst. olandų namų.

„Gemini“ parko gaminama energija sudarys 13 proc. Nyderlandų naudojamos atsinaujinančios energijos ir 25 proc. vėjo energijos atsargų.

Gemini windpark

Gemini vėjo parkas / pbs.twimg.com nuotr.

2,8 mlrd. EUR vertės projektą sukūrė nepriklausoma Kanados atsinaujinančios energijos kompanija „Northland Power“, vėjo turbinų gamintoja „Siemens Wind Power“, olandų jūrų rangovas „Van Oord“ ir atliekų perdirbimo įmonė „HVC“.

Vėjo jėgainių parkas turėtų padėti 1,25 mln. tonų sumažinti anglies dvideginio išskyrimą į aplinką. 2016 m. Nyderlandų ekonomikos reikalų ministerijos duomenimis, 95 proc. šalies energijos vis dar yra pagaminama iš iškastinio kuro. Olandai sieks, kad iki 2020 m. 14 proc. energijos būtų pagaminama iš saulės ir vėjo energijos išteklių, 16 proc. – iki 2023 m. ir kad šalis visiškai atsisakytų kietojo kuro iki 2050 m.

Vėjo parką pristatantis VAIZDO ĮRAŠAS

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post

Rašyti komentarą