Kurios šalys geriausiai kovoja su koronavirusu? Skelbiamas TOP 5 sąrašas

Kova su COVID-19 yra vienas sudėtingiausių iššūkių, su kuriuo kada nors yra susidūrę viso pasaulio medikai. Britų transliuotojas BBC sudarė sąrašą, kuriuo pristatė penkias geriausiai pasaulyje su koronavirusu besikaunančias valstybes.

Remiantis „Legatum“ instituto skelbiamu gerovės indeksu, matuojama socialinės gerovės ir išsivystymo rodikliai 12 sričių, 167 valstybėse.

Sveikatos indeksas matuojamas pagal tai, kokia yra šalių gyventojų sveikatos būklė ir kiek yra prieinamos įvairios medicininės paslaugos.

Šalys, kurių užimamos vietos šiame sąraše yra aukštos, dažniausiai taip pat geba tinkamai ir efektyviai kovoti su koronaviruso pandemija.

Japonija

Japonija užima antrąją vietą „Legatum“ instituto reitinge, o dabar yra nuolatos giriama už savo veiksmingą kovą prieš COVID-19.

Šalis iki šiol nėra uždariusi savo sienų ir tai yra susiję su jos sugebėjimu suvaldyti krizę, padedant išvystytai sveikatos apsaugos sistemai.

Net jei šalies gyventojai negali atlikti COVID-19 testo, jie gali atvykti į vietos kliniką, kur jiems bus nedelsiant atliktas plaučių rentgenas.

Pietų Korėja

Ketvirtoje vietoje pagal „Legatum“ sudarytame sveikatos reitinge esanti Pietų Korėja taip pat gali pasigirti tuo, kad suvaldė viruso protrūkį.

Šalis buvo pasiruošusi, nes dar 2015 metais joje buvo aptikta nemažai MERS viruso atvejų. Pietų Korėjos medikai ir ligoninės dabar turėjo pakankamai apsauginių priemonių ir žinojo ką daryti, prasidėjus pandemijai.

Valstybėje anksti pradėti viruso tyrimai, o kiekvienas šalies gyventojas turi aukštos kokybės sveikatos draudimą.

Praėjusią savaitę šalyje net pavyko surengti šalies parlamento rinkimus, į kuriuos susirinko rekordinis skaičius rinkėjų, o tai rodo, kad žmonės pasitiki valdžios priemonėmis, kovojant su virusu.

Izraelis

Vienuoliktoje vietoje reitinge esantis Izraelis neįtikėtinai anksti pradėjo ruoštis galimai sveikatos krizei.

Sausio mėnesio pabaigoje šalies sveikatos apsaugos ministras pasirašė įsaką, pagal kurį išplėtė ministerijos galias, jei šalyje įvyktų koronaviruso pandemija.

Nors sprendimas tuomet atrodė kaip itin griežtas, ar net skubotas, tačiau būtent jis padėjo išvengti didesnio aukų skaičiaus.

Ankstyva iš užsienio atvykusių šalies gyventojų saviizoliacija 14 dienų ir nereikšmingų kelionių į užsienį sustabdymas.

Vokietija

Vokietija gali pasigirti tuo, kad ji kur kas mažiau nukentėjo nuo viruso nei jo kaimynės. 12-oje reitingo vietoje esanti šalis masiškai testuoja savo gyventojus.

Nors susirgimo atvejų čia nemažai (daugiau nei 155 tūkst.), tačiau žymiai mažiau gyventojų mirčių (5,8 tūkst.), nei kaimynėse.

Visgi šalies vadovė Angela Merkel teigia, kad džiaugtis dar anksti, o koronavirusas šalyje dar nenugalėtas.

Australija

Australija „Legatum“ instituto reitinge užima 18 vietą. Valstybė pasinaudodama savo išskirtine sveikatos apsaugos sistema padėjo pasiruošti blogiausiems scenarijams.

Šalies vyriausybė sugebėjo susivienyti su privačiomis klinikomis ir joms skirti nemažai finansinių išteklių, kad šios gydytų COVID-19 susirgusius žmones.

Jeigu geros tendencijos nesikeis, Australijos sveikatos sistema sugebės be didesnio vargo susidoroti su ligonių srautais.

Parengta pagal BBC inf.

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post

Rašyti komentarą