Paskelbti 2021 metų brangiausi gyventi miestai pasaulyje – viršūnėje naujas lyderis: brangiausią ir pigiausią miestus skiria vos 200 km

Economist Intelligence Unit (EIU) paskelbė naują 2021 metų brangiausių ir pigiausių gyventi miestų sąrašą – brangiausio miesto titulas atiteko naujam miestui.

Tel Avivas
©www.pinterest.com

el Avivas įvardintas kaip brangiausias miestas pasaulyje gyventi, nes sparčiai didėjanti infliacija ir tiekimo grandinės problemos didina kainas visame pasaulyje.

Izraelio miestas pirmą kartą užėmė pirmąją vietą Economist Intelligence Unit (EIU) apklausoje, pakilęs iš pernai užimtos penktos vietos ir nustumdamas Paryžių į antrąją vietą su Singapūru.

Damaskas, esantis karo draskomoje Sirijoje, išlaikė pigiausio pasaulio miesto titulą.

Apklausa lygina prekių ir paslaugų kainas JAV doleriais 173 miestuose.

Brangiausių ir pigiausių pasaulio miestų penketukai atrodo taip:

Penki brangiausi miestai

  1. Tel Avivas (Izraelis)
  2. Paryžius (Prancūzija) ir Singapūras (dalinasi antrąją vietą)
  3. Ciurichas (Šveicarija)
  4. Honkongas

Penki pigiausi miestai

  1. Damaskas (Sirija)
  2. Tripolis (Libija)
  3. Taškentas (Uzbekistanas)
  4. Tunisas (Tunisas)
  5. Almata (Kazachstanas)

EIU nurodė, kad rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais surinkti duomenys rodo, kad kainos vietine valiuta vidutiniškai pakilo 3,5 proc. – tai didžiausias infliacijos lygis per pastaruosius penkerius metus.

Labiausiai pabrango transportas – tirtuose miestuose litras benzino pabrango vidutiniškai 21 proc.

Tel Avivo pakilimas į EIU pasaulio pragyvenimo išlaidų reitingo viršūnę daugiausia atspindėjo sparčiai didėjančią Izraelio valiutos šekelio vertę dolerio atžvilgiu. Taip pat labai padidėjo vietinės prekių kainos, ypač bakalėjos – maždaug 10%.

Apklausa atskleidė, kad Tel Avivas yra antras pagal alkoholio ir transporto brangumą, penktas pagal asmens priežiūros reikmenų kainą ir šeštas – poilsio brangumą.

Tel Avivo meras Ronas Huldai interviu laikraščiui „Haaretz“ perspėjo, kad kylančios nekilnojamojo turto kainos, neįtrauktos į EIU skaičiavimus, reiškia, kad miestas artėja prie „sprogimo“.

„Esminė problema yra ta, kad Izraelyje nėra alternatyvaus metropolijos centro. Jungtinėse Valstijose yra Niujorkas, Čikaga, Majamis ir pan. Didžiojoje Britanijoje yra Londonas, Mančesteris ir Liverpulis. Ten galite persikelti į kitą miestą jei pragyvenimo išlaidos yra per didelės“.

Praėjusiais metais Paryžius, Ciurichas ir Honkongas pasidalijo bendrą pirmąją vietą EIU apklausoje. Ketvirtoje ir penktoje vietoje šiais metais buvo Ciurichas ir Honkongas, po to seka Niujorkas, Ženeva, Kopenhaga, Los Andželas ir Osaka.

Labiausiai reitinge pakilo Teheranas – iš 79 vietos šoktelėjo į 29 vietą, nes JAV ekonominės sankcijos ir toliau didino prekių trūkumą ir didėjančias importo kainas Irane.

Damaskas iki pilietinio karo, 2010 m.
©Bernard Gagnon (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

EIU teigė, kad reitingo pokyčius ir toliau lėmė koronaviruso pandemija.

„Nors daugumos ekonomikų atsigauna, nes yra prieinamos vakcinos nuo COVID-19, didžiuosiuose pasaulio miestuose vis dar dažnai padaugėja ligos atvejų, todėl atnaujinami socialiniai apribojimai. Daugelyje miestų tai sutrikdė prekių tiekimą, o tai lėmė jų trūkumą ir didesnes kainas.“

EIU teigė, kad ateinančiais metais kainų kilimas sulėtės, nes centriniai bankai atsargiai padidino palūkanų normas, siekdami sustabdyti infliaciją.

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post

Rašyti komentarą