ŠMM Ministrė J. Šiugždinienė apdovanojo tarptautinėse olimpiadose laurus skynusius mokinius ir jų mokytojus

Gruodžio 21 d. Valdovų rūmuose vyko šventė, kurioje pagerbti tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose Lietuvai atstovavę mokiniai, juos rengę mokytojai ir komandų vadovai.
 
Tarptautiniuose renginiuose šiemet dalyvavo 135 Lietuvos mokiniai. Jaunieji talentai ant laimėtojų pakylos kopė net 84 kartus. Įvairiose tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose buvo pelnyti 9 aukso, 13 sidabro ir 42 bronzos medaliai. Iškovotos keturios pirmosios vietos, viena antroji ir dvi trečiosios, vienas specialusis prizas. Taip pat pelnyta 10 pagyrimo raštų.
 
1. Lietuvos moksleiviai pasaulinėje geografijos olimpiadoje iškovojo antrą vietą pasaulyje, į pirmą užleisdami tik Singapūrą.
2. Pirmą kartą per olimpiečių pagerbimo šventę mokiniams buvo įteikti pasaulinės geografijos olimpiados medaliai, kurie vos prieš kelias dienas pasiekė Lietuvą. Medalius jauniesiems geografams teikė Ministrė Jurgita Šiugždinienė ir LGMA prezidentas Rytas Šalna.  
3. Pirmą kartą buvo apdovanotas toks gausus geografų būrys. Ankstesniuose apdovanojimuose dalyvaudavo tik 4 mokiniai, o šiandien jau 16. 
 
„Čia susirinko svajonių komandos, kurios talentą paverčia didele kūrybine jėga. Esate vieni iš geriausių pasaulyje. Dalykų skalė labai plati: fizika, matematika, biologija, chemija, informatika, geografija, ekonomika, informacinės technologijos, muzika, kalbos, debatai. Jau vien tik dalyvavimas tarptautinėje mokslų ar menų olimpiadoje, jauniesiems mokslininkams skirtuose konkursuose yra didžiulis įvertinimas ir didelė garbė šaliai“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, sveikindama šventės dalyvius.
 
Viešai nuskambėję žodžiai: 
 
Ne ką prasčiau mokiniams sekėsi ir tarptautinėje geografijos olimpiadoje. Iš jos jaunieji geografai parsivežė keturis medalius: du aukso ir du sidabro, ir tapo geriausius rezultatus pademonstravusia Europos šalimi, pasaulio lyderių lentelėje nusileidusia tik Singapūrui. Iš Europos šalių geografijos olimpiados lietuviai taip pat negrįžo tuščiomis – čia buvo pelnyti vienas sidabro ir net penki bronzos medaliai.
 
2022 m. lietuviai ne tik puikiai atstovavo mūsų šaliai svetur, bet ir turėjo galimybę priimti svečius Lietuvoje vykusiose Baltijos šalių geografijos ir Baltijos šalių chemijos olimpiadose.
 
Renginį kasmet organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
 
Nuotraukų autorius Dainius Čėpla
 
LMNŠC ir LGMA informacija 
Share This Post

Rašyti komentarą