Ietimi suvarpytas mamutas sugriovė lygšiolines teorijas apie žmonių migraciją

MammutMūsų protėviai Šiaurėje medžiojo daug seniau, nei manyta. Rusijos mokslininkai Sibire aptiko mamuto, gyvenusio prieš 45 tūkst. metų, kaulus. Jie buvo suvarpyti ietimi.

Dar XX amžiaus pabaigoje manyta, kad žmonės Šiaurėje apsigyveno tik prasidėjus globaliniam atšilimui, tai yra, apie 12 tūkst. metų atgal. Bet jau šio amžiaus pradžioje padaryti atradimai byloja visai ką kita – Sibiro šiaurėjeHomo sapiens kūrėsi jau prieš 35 tūkst. metų. Mūsų protėviai galėjo ištverti šaltį, kadangi tuometis ledynmetis Sibiro labai stipriai nepalietė. Be to, tame klimate gyveno daug žinduolių, taip pat ir mamutų, kurie užtikrino pakankamai maisto Akmens amžiaus medžiotojams.

Rusijos mokslų akademijos Sankt Peterburge mokslinė grupė, vadovaujama Aleksejaus Tichonovo, Sibire atkasė gana gerai išsilaikiusias mamuto liekanas. Kaulai buvo padengti odos likučiais ir sušalę gulėjo Jenisejaus įlankos pakrantėje centrinėje Sibiro dalyje – ten, kur Jenisejus įteka į Arkties vandenyną.

Specialūs tyrimai padėjo nustatyti, kad mamutas gyveno prieš 45 tūkst. metų.

Mokslininkai tyrė ir sužalojimus, matomus ant kaulų. Galvojama, kad jie padaryti su didele jėga ir aštriu daiktu.

Itin mokslininkus sudomino vienas dūris, kuris greičiausia buvo padarytas jau po to, kai užpultas mamutas gulėjo ant žemės. Manoma, kad medžiotojas taikėsi į ilties pagrindą, o taip iki šiol elgiasi Afrikos dramblių medžiotojai, nes tai esą labiausiai kraujuojanti gyvūno kūno vieta, tad žvėris mirtinai nukraujuoja.

Šaltinis: technologijos.lt

Share This Post

Rašyti komentarą