Nieko panašaus mokslininkai nėra matę: palydovų darytose nuotraukose – vienintelis koronaviruso privalumas

Palydovų darytose nuotraukose užfiksuotas dramatiškas taršos sumažėjimas, kurį lėmė dėl koronaviruso protrūkio priimti sprendimai stabdyti Kinijos pramonę ir kelionių sektorių, skelbia „The Independent“.

Jungtinių Valstijų kosmoso agentūra NASA teigia, kad užfiksuoti teigiami pokyčiai neabejotinai susiję su ekonomikos sulėtėjimu, nulemtu pastangų sustabdyti naujojo viruso plitimą.

NASA žemėlapiuose matoma, jog, palyginus su ankstesne situacija, drastiškai sumažėjo azoto dioksido – toksiškų dujų, kurias į aplinką išmeta automobiliai, gamyklos ir fabrikai – emisijos.
Jau kiek anksčiau ekspertai pastebėjo, jog koronavirusas Kinijoje per pirmąsias dvi vasario savaites maždaug ketvirtadaliu sumažino šiltnamio efektą kuriančių emisijų kiekį.
 
Uždarius gamyklas bei fabrikus ir rekomenduojant žmonėms atsisakyti kelionių ir likti namuose, pastebimai sumenko iškastinio kuro sąnaudos. Jas deginant susidarančios kenksmingos medžiagos – vienas iš pagrindinių klimato krizės veiksnių.
 
Azoto dioksido taršos palyginimas Rytų Kinijoje
 
NASA žemėlapiuose lyginamas pirmųjų trijų 2020 metų savaičių ir vasario 10-25 dienų taršos lygis. Kosmoso agentūros mokslininkų teigimu, pirmiausia tarša sumažėjo Uhano miesto teritorijoje, kur ir prasidėjo viruso krizė, tačiau galiausiai situacija pradėjo gerėti visoje šalyje.
 
Azoto dioksido taršos palyginimas Uhano mieste
 
„Tai pirmas kartas, kai stebiu tokį dramatišką taršos sumažėjimą dėl konkretaus įvykio“, – sako NASA mokslininkė Fei Liu. Ekspertės teigimu, azoto dioksido kiekis buvo sumenkęs per 2008 metų finansų krizę, tačiau tada situacija gerėjo laipsniškai, o dabar teigiamas pokytis labai staigus.
 
Šaltinis: delfi.lt

Share This Post

Rašyti komentarą